041 427 007

23.12.2020

AZS je ob koncu leta podelila priznanja v kategoriji gorskega teka.
Letošnja sezona, je bila zaradi pandemije prilagojena, veliko tekmovanj je bilo odpovedani.  Letos so bili podeljeni štirje kipci. Dva za naj gorska tekača ter dva za najobetavnejša gorska tekača.
Ponje so prišli na sedež Atletske zveze Slovenije, kjer sta jim skladno z ukrepi čestitala predsednik zveze Roman Dobnikar in predsednik Združenja za gorske teke Dušan Papež.
,, Letos pokal Slovenije ni bil izpeljan, odpadli sta tudi evropsko in svetovno prvenstvo, še enkrat pa so se izkazali organizatorji Teka na Šmarno goro, ki jim je v oktobru uspelo izpeljati tradicionalno mednarodno tekmo, ki je štela tudi za državne naslove, na podlagi katerih so bila tudi podeljena letošnja  priznanja,” je na podelitvi dejal Papež.
Prispevek s podelitve si lahko ogledate

Klemen je imel, kljub manjšemu število tekem izvrstno sezono.
Na najpomembnejšem domačem tekmovanju, na 41. teku na Šmarno goro, je tekmoval v članski konkurenci. Med člani je bil absolutno osmi in tretji slovenski tekač, dan prej na Rekordu Šmarne gore.
Na mednarodnem tekmovanju reprezentanc Trofeo Nasego je dosegel šesto mesto. Zmagal tudi v mladinski konkurenci Fletta trail v Malonnu.

...preberi več

11.11.2020

V 70. letu starosti je umrl Marjan Štimec, nekdanji atletski rekorder, trener, športni delavec, ki je vso življenje živel s športom. Skoraj dve desetletji je bil na mestu direktorja Javnega zavoda za šport iz Slovenske Bistrice, kjer je pustil neizbrisljiv pečat.

Kot tekmovalec je Marjan Štimec v članski konkurenci sedemnajstkrat osvojil naslov slovenskega prvaka v suvanju krogle, v tej disciplini je bil slovenski rekorder skoraj dve desetletji. Po tekmovalni karieri se je posvetil treniranju, 17 let je treniral tudi olimpijca Mirana Vodovnika, ki je še sedaj slovenski rekorder v suvanju krogle.

Štimec je bil dolga leta član upravnega odbora Atletskega društva Slovenska Bistrica in podpredsednik društva. Bil je eden od nosilcev Atletskega mitinga od vsega začetka in zaslužen, da se je tekmovanje dvignilo na raven, kjer je danes. Vsako leto je bil glavni organizator tradicionalnega Bistriškega teka, ki je potekal 17 let zapovrstjo. V klubu je veljal za "očeta" in tako smo tudi vsi gledali nanj.

» Življenje, ki ga živimo, je polno zmag in porazov. Športniki imamo to prednost, da se tega navadimo že v mladih letih in ostajajo pozitivna zaloga za življenje. Za velike uspehe je potrebno imeti voljo do treninga, željo po zmagovanju, natančnost, vztrajnost in trenerja, ki zmore to uravnavati, da o pogojih za treniranje ne bi govoril,« je dejal v enem izmed svojih intervjujev.

In ravno za pogoje za treniranje si je vseskozi močno prizadeval, v njegovih mandatih, slovenjebistriški zavod za šport je vodil skoraj 20 let, je občina močno izboljšala športno infrastrukturo. V tem času  so zgradili in celovito obnovili mestni športni park. Letos so v Slovenski Bistrici odprli obnovljeno mestno kopališče, pred vrati sta tudi obnova športne dvorane Bistrica in izgradnja plezalnega centra. Marjan je pri izgradnji športne infrastrukture uporabil vse izkušnje, ki jih je pridobil pri svojem 55-letnem aktivnem delovanju v športu, za dobrobit mladih in manj mladih športnikov. Prepričeval je z argumenti in te je vedno imel.

Bil je dolgoletni član upravnega odbora Atletske zveze Slovenije (tudi v zadnjem mandatu). Za svoje delo v atletiki je leta 2014 prejel zlato plaketo AZS. Bil je tudi dolgoletni starešina Lovske družine Laporje, prav tako pa je bil vrsto let dejaven tudi v lokalni politiki, iz katere pa je, kot je povedal, odšel zato, ker je kot športnik spoštoval fair play in ni bil navajen kupčkati. Vrsto let je bil tudi predsednik nadzornega odbora Združenja  športnih centrov Slovenije.

Marjana Štimca se bomo spominjali kot človeka v pravem pomenu besede, ki je vedno priskočil na pomoč, bil predan športu, znal pa je poskrbeti tudi za dobro voljo.

Marjan, hvala ti za vse modrosti, znanja in izkušnje, ki si jih delil z nami. Za vedno nam boš ostal v najlepših spominih.

Počivaj v miru.

20.09.2020

V nedeljo 20. septembra, je v Mariboru potekal Miting za mlade, na katerem so odlično nastopili naši upi.

Osvojili so številne medalje ter se veselili novih osebnih rekordov.

Podrobnejše rezultate najdete tukaj.

19.09.2020

V soboto 19. septembra, je v Mariboru potekalo Prvenstvo Slovenije v dogih tekih. Na 10.000 metrov je nastopil Klemen Španring in sicer v kategoriji starejših mladincev. Z rezultatom 32:40,99, se je veselil srebrne medalje.

13.09.2020

V Ravnah na koroškem je v soboto 12. in nedeljo 13. septembra, potekalo Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16.

Na tekmovanju je blestel Klemen Modrijančič, ki je osvojil zlato medaljo kar v treh disciplinah in tako postal najuspešnejši posameznik prvenstva.

Prvi dan tekmovanja je slavil v svoji paradni disciplini, skoku v daljino. Njegov najdaljši skok je znašal 637 centimetrov. Drugi dan je osvojil še dve zlati medalji in sicer v teku na 100 metrov, s časom 11,45 ter v troskoku, kjer je dosegel rezultat 13,05. Klemen je dokazal, da velja za enega najobetavnejših atletov v Sloveniji, v kategoriji pionirjev U16. V prihodnosti lahko od njega pričakujemo še veliko.

Četrto medaljo za bistriško društvo je osvojila Noa Tušek, ki je odlično nastopila v teku na 1000 metrov. Z novim osebnim rekordom 3:06,18, je osvojila bronasto odličje.

Tudi ostali atleti in atletinje so nastopili odlično. Rezultate najdete tukaj.

13.09.2020

V Celju je v soboto 12. in nedeljo 13. septembra potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za člane in članice. Na tekmovanju so nastopili trije bistriški atleti.

Nino Celec je v skoku v daljino osvojil 2. mesto. Njegov edini veljavni skok je znašal 699 centimetrov.

Gala Trajkovič in Rene Pernek Acker sta nastopila oba dneva in sicer v disciplinah 100 ter 200 metrov.

Gala je v obeh tekih osvojil 6. mesto. Na  100 metrov je dosegla čas 12,69, medtem ko na 2x daljši razdalji 25,93.

Rene je v teku na 100 metrov zasedel 10. mesto (11,58), medtem ko je bil na 200 meterski razdalji 8. (22,95).

06.09.2020

V Celju je v soboto, 5. septembra, potekal Atletski pokal Slovenije za starejše mladince in mladinke.
Klemen Španring je nastopil v teku na 5000m in s časom 16:37,74 osvojil naslov pokalnega prvaka Slovenije za leto 2020.

06.09.2020

V soboto 5. in nedeljo 6. septembra, je v Slovenski Bistrici potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke kategorij U12 in U14.

Na tekmovanju smo nastopili z vsemi štirimi ekipami, ki so dosegle sledeče rezultate.

Pionirji U12 so zasedli četrto mesto s 2965 točkami.
Pionirke U12 so bile šeste s 2961 točkami.
Pionirji U14 so s 4219 točkami šesti.
Pionirke U14 pa s 4466 točkami osme.

Posamične rezultate atletov in atletinj lahko najdete tukaj.

02.09.2020

V sredo 2. septembra, je v Novem mestu potekal zadnji letošnji miting Mednarodne atletske lige Telekom Slovenija 2020. Na tekmovanju smo imeli tri naše predstavnike.

Gala Trajkovič je tokrat nastopila v teku na 200 metrov med članicami, kjer je s časom 25,79 (veter:-0,2) osvojila 3. mesto.

Med pionirji sta v teku na 600 nastopila Noa Tušek in Oskar Petak ter oba popravila osebne rekorde. Noa je s časom 1:41,07 osvojila prvo mesto med puncami, medtem ko je bil Oskar s časom 1:37,68 peti.

01.09.2020

Leto je naokoli in ponovno je prišel čas vpisov v atletsko šolo Atletskega društva Slovenska Bistrica.

Veselo vas pričakujemo na atletskem stadionu, kjer bomo skupaj spoznavali kraljico športov.

V Slovenski Bistrici vpisi potekajo vsak dan od 16-19 ure, na atletskem stadionu.