041 427 007

Na prvenstvu Slovenije za člane in članice štiri medalje

V Celju je potekalo Dvoransko prvenstvo Slovenije za člane in članice, na katerem so bistriški atleti osvojili štiri medalje. Nino Celec zlato v skoku v daljino, Saša Babšek srebro v troskoku in kar dve medalji Veronika Podlesnik, srebro v skoku v višino ter bron v teku na 60 metrov z ovirami.

V Celju je potekalo Dvoransko prvenstvo Slovenije za člane in članice, na katerem so bistriški atleti osvojili štiri medalje.
Nino Celec je ubranil naslov državnega članskega prvaka iz lanske sezone. S skokom 7,38 je izenačil osebni rekord v dvorani in potrdil normo za nastop na dvoranskem prvenstvu Balkana, ki bo naslednji vikend v Beogradu.
V Beogradu bo nastopila tudi Saša Babšek, katera je na tokratnem državnem prvenstvu z najboljšim izidom sezone 13,35 osvojila drugo mesto. Saša je bila v vodstvu vse do zadnje serije, ko jo je prehitela Petra Koren iz ljubljanskega Kronosa.
Kar dve medalji in dva osebna rekorda je na tokratnem prvenstvu dosegla Veronika Podlesnik. V skoku v višino je preskočila 177 centimetrov ter se veselila srebrne medalje, najboljši tek do sedaj je dosegla že v kvalifikacijah teka 60 metrov z ovirami, ko se je ura ustavila pri 8,84 sekunde. V finalu je nato nekoliko zaspala na štartu ter s časom 8,93 dosegla bronasto odličje.
Urša Kraševac je v skoku v daljino med članicami osvojila 5. mesto z skokom dolim 534 centimetrov.
Filip Pravdica je tokrat imel obilo težav z zaletom in je tako z rezultatom 6,96 metra tekmovanje skoka v daljino končal na 6. mestu.
Šesta je bila tudi Staša Trajkovič v teku na 60 metrov z ovirami. Njen tek v finalu je znašal 9,45 sekunde.
Na šesto mesto se je uvrstila še Valentina Vavdi v skoku v višino, s preskočenimi 155 centimetri.
Valentina in Anja Ferlež sta nastopili v teku na 60 metrov. Prva je z rezultatom 8,20 osvojila 14. mesto, Anja pa je bila z izidom 8,27 šestnajsta.