041 427 007

Najboljši v letu 2017 so...

Tudi letos smo v Atletskem društvu Slovenska Bistrica podelili priznanja najboljšim posameznikom v treh različnih kategorijah.

Naziv najboljših atletov društva za leto 2017 so si prislužili...

Najboljši član za leto 2017 je postal Nino Celec.

Nino se razvija v odličnega atleta, kar je ponovno dokazal z lansko sezono. Ponovno je postal državni članski prvak v dvorani v skoku v daljino. Svoj osebni rekord je popravil na 751 centimetrov, kar je bila tudi izpolnjena norma za Evropsko prvenstvo mlajših članov, ki je potekalo na Poljskem. To je bilo za Nina prvo veliko tekmovanje, na katerem je dobil prepotrebne izkušnje za naslednja leta. V tej starostni skupini bo nastopal še naslednji dve leti in bo v letu 2019 na tovrstnem tekmovanju kandidiral za zelo visoke uvrstitve.Tekmoval je tudi na Ekipnem članskem prvenstvu v Tel Avivu, kjer je dosegel 7. mesto. Na Balkanskem dvoranskem prvenstvu za člane v Beogradu je zasedel 9. mesto.Na velikem mednarodnem mitingu v Velenju (EA Classic), je v skoku v daljino osvojil 6. mesto.Nino je prejemnik športne štipendije Mladi upi, katere pokrovitelj je Zavarovalnica Triglav. Je športnik perspektivnega razreda. Njegov trener je Boštjan Fridrih.

Člani:

Dvoransko prvenstvo Balkana za člane (Beograd, Srbija)

9. Nino Celec  skok v daljino: 7,24 m

Evropsko ekipno prvenstvo 2. liga (Tel Aviv, Izrael):

7. Nino Celec  skok v daljino: 7,21 m

Mlajši člani:

Evropsko prvenstvo za mlajše člane (Bydgoszcz, Poljska):

24. Nino Celec  skok v daljino: 7,35 m

Najboljša članica za leto 2017 je postala Saša Babšek.

Za Sašo je zelo uspešna sezona. Nastopila je na številnih reprezentančnih tekmovanjih. NA Evropskem ekipnem prvenstvu v Tel Avivu je osvojila 9. mesto, 17. je bila na letni Univerzijadi na Tajvanu. Na Balkanskem prvenstvu na prostem v Novem Pazarju, je za las ostala brez odličja in tekmovanje končala na 4. mestu. Na zimskem prvenstvu Balkana v Beogradu je zasedla 7. mesto. Postala je dvakratna vice prvakinja Slovenije za članice v troskoku, tako v dvorani kot tudi na prostem. Na Ekipnem članskem prvenstvu Slovenije je osvojila zlato odličje. Sicer je tokratna sezona bila za Sašo tudi zelo burna, saj po predlanski, ko so jo pestile poškodbe, še vedno ni našla 100 odstotnih občutkov pri skokih. Tako bo načrtno izpustila letošnjo zimsko sezono ter se maksimalno pripravila na letno, ko bodo na sporedu številna velika tekmovanja, z vrhuncem na Sredozemskih igrah ter Evropskim prvenstvom za člane. Je kategorizirana športnica državnega razreda. Njej trener je Boštjan Fridrih.

2. Saša Babšek  troskok: 13,35 m

2. Saša Babšek  troskok: 12,80 m

1. Saša Babšek  troskok: 13,12 m

Člani:

7. Saša Babšek  troskok:  12,88 m

9. Saša Babšek  troskok:  12,82 m

Balkansko prvenstvo na prostem (Novi Pazar, Srbija)

4. Saša Babšek  troskok:  13,06 m

Univerzijada (Tajpej, Tajvan):

17. Saša Babšek  troskok: 12,43 m

Najboljši mladinec za leto 2017 je postal Vito Polenek.

Vito je v lanski sezoni dokazal, da se bo s pridnim in rednim lahko razvil v odličnega metalca krogle. Že pozimi je opozoril nase, ko je na državnem prvenstvu osvojil bronasto medaljo v kategoriji mlajših mladincev. Na prostem je osvojil srebrno medaljo na Prvenstvu Slovenije za mlajše mladice v Slovenj Gradcu, medtem ko je bil na Pokalu Slovenije v Celju tretji.Je kategoriziran športnik mladinskega razreda. Njegov trener je Miro Vodovnik.

3. Vito Polenek  suvanje krogle: 14,36 m

Najboljša mladinka za leto 2017 je postala Valentina Vavdi.

Valentina je v letu 2017 osvojila kar 12 medalj na Prvenstvih Slovenije in Pokalih Slovenije in to kategorijah mlajših mladink, starejših mladink in celo članic.Prvič je nastopila tudi v mladinski reprezentanci Slovenije in sicer na četveroboju reprezentanc Slovaške, Češke, Madžarske in Slovenije, kjer je tekmovala v teku na 100 metrov z ovirami. Je kategorizirana športnica državnega razreda. Njena trenerja sta Boštjan Fridrih ter Miroslav Vodovnik.

Starejši mladinci:

Četveroboj reprezentanc Slovaške, Češke, Madžarske in Slovenije (Trnava, Slovaška):

7. Valentina Vavdi  100 metrov ovire: 16,62 s

Najboljši pionir za leto 2017 je postal Anej Veilguni.

Anej je imel v letu 2017 odlično sezono. Na državnem prvenstvu v dvorani za pionirje U16 je v teku na 60 metrov z ovirami dosegel tretje mesto. Drugi je bil na Prvenstvu Slovenije na prostem v Velenju, v skoku v daljino. Na ekipnem Prvenstvu Slovenije za pionirje U16 je osvojil drugo mesto v skoku v daljino ter tretje v teku na 100 metrov. Prvič je nastopil za Slovensko reprezentanco. Na peteroboju pionirskih reprezentanc  Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške in Slovenije je v skoku v daljino osvojil deveto mesto. Anej velja za zelo perspektivnega vsestranskega mladega atleta, ki bi lahko v prihajajočih letih še zelo opozoril nase. Njegov trener je Ranko Leskovar.

Pionirji U16:

Peteroboj reprezentanc Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške in Slovenije (Varaždin):

9. Anej Veilguni: 5,59 m

Najboljša pionirka za leto 2017 je postala Alyssa Lamut.

Alyssa velja za zelo perspektivno atletinjo v metu kopja. Prvič je nastopila za Slovensko pionirsko reprezentanco. Na peteroboju pionirskih reprezentanc  Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške in Slovenije je osvojila sedmo mesto. Na Prvenstvu Slovenije je za pionirje U16 je v metu kopja v Velenju osvojila drugo mesto, prav tako druga je bila na zimskem prvenstvu v metih na Ptuju. Postala je tudi državna prvakinja za osnovne šole v metu vortexa. Njena trenerja sta Ranko Leskovar ter Lucija Kunčič.

2. Alyssa Lamut  met kopja: 36,91m