041 427 007

Štiri medalje na Prvenstvu Slovenije v suvanju krogle

V Slovenski Bistrici smo v nedeljo 28. januarja, že tradicionalno organizirali Prvenstvo Slovenije v dvorani v suvanju krogle za vse kategorije.

Na domačem terenu so odlično nastopili tudi domači atleti, ki so osvojili kar štiri medalje.

V kategoriji članic je lanskoletni naslov vice prvakinje obranila Staša Trajkovič. Njen najdaljši sunek je znašal 10,62 metra.

Nov osebni rekord je dosegla Valentina Vavdi, s sunkom dolgim 11,73 metra. V kategoriji starejših mladink je osvojila srebrno medaljo.

Zlato medaljo je med mlajšimi mladincami dosegel Vito Polenek. Za več kot meter je premagal vso konkurenco, 5 kilogramska krogla je poletela do novega osebnega rekorda 15,42 metra.

Še eno srebrno medaljo je med pionirkami U16 osvojila Alyssa Lamut. Za drugo mesto je zadostoval sunek 9,75 metra.