041 427 007

Lara Marzidovšek in Lea Petek tretji na Prvenstvu Slovenije v mnogoboju

V nedeljo 4. februarja, smo v Slovenski Bistrici gostili še zadnje dvoransko Prvenstvo Slovenije v letošnji zimski sezoni. Tokrat so se za naslove najboljših v državi pomerili pionirji in pionirke U12 in sicer v dvoranskem posamičnem in ekipnem mnogoboju, ki je sestavljen iz štirih disciplin (60 metrov, skok v daljino, suvanje težke žoge (2 kg), tek na 300 metrov).

Na tekmovanju je sodelovalo tudi šest domačinov, kateri so se odlično odrezali.

Najvišjo posamično uvrstitev tekmovanja je dosegel Matic Modrijančič, ki je bil med pionirji U12 na 6 mestu. Osvojil je 1419 točk.

Pri puncaj je bila najvišje uvrščena Lara Marzidovšek, ki je s 1536 točkami osvojila 11. mesto.

Lea Petek je dosegla 16 rezultat (1411 točk), Jaša Jurko je bil 18. (1282 točk), Urška Hojnik 38. (1079 točk) ter Zoja Gosnik 43. (1007 točk). Pri fantih je sodelovalo 68 tekmovalcev, medtem ko v kategoriji punc 60 tekmovalk.

Odlično se se odrezale tudi ekipe, katero sta sestastavljala dva tekmovalca oz. dve tekmovalki.

Lara Marzidovšek in Lea Petek sta osvojili odlično tretjo mesto med puncami (2947 točk), medtem ko sta bili Urška Hojnik in Zoja Gosnik 18. (2086 točk) med 28. ekipami.

Matic Modrijančič in Jaša Jurko sta zasedla zelo dobro 6. mesto (2701 točk) med 31. fantovskimi ekipami.

Vseekipno so člani AD Slovenska Bistrica osvojili 6. mesto.