041 427 007

Maša druga na Prvenstvu Slovenije za mlajše mladince

V soboto 10. februarja, je v Celju potekalo Prvenstvo Slovenije v dvorani za mlajše mladince in mladinke ter mednarodni dvoranski miting za člane in članice.

Na državnem prvenstvu je odlično nastopila Maša Dvoršak, ki je v teku na 60 metrov z ovirami osvojila srebrno medaljo.

Doseženi številni osebni rekordi bistriških atletov.

Za Mašo so se odlično pričele že kvalifikacije, saj je v svoji skupini zmagala z novim osebnim rekordom 9,07 ter napovedala, da bo v finalu kandidirala za najvišje uvrstitve. V finalu je sicer zelo slabo štartala, vendar z borbeno drugo polovico teka pridobila na mestih in v cilj pritekla kot druga. Dosegla je čas 9,15 ter se veselila svoje prve posamične medalje na državnih prvenstvih v kategoriji mlajših mladink.

Drugi bistriški predstavnik na državnem prvenstvu je bil Anej Veilguni, ki je nastopil v dveh disciplinah. Najprej se je v teku na 60 metrov uvrstil v B finale (7,38), kjer je s časom 7,39 tekmovanje končal na 4. ter skupno 10. mestu. Še bolje je nastopil v skoku v daljino, kjer je z novim osebnim rekordom 6,16 zasedel 5. mesto.

Na članskem mitingu je nastopilo pet bistriških atletov.

Nino Celec je v skoku v daljino, ob samo enem izpravnem skoku dosegel 4. mesto. V prvi seriji je pristal pri 697 centimetrih.

Gala Trajkovič se je uvrstila v A finale ženskega teka na 60 metrov (8,04), kjer pa je zatajila elektronika, tako da so obveljali ročno izmerjeni rezultati. s časom 7,9 je osvojila 6. mesto.

Odlično je nastopila Valentina Vavdi, ki je že v kvalifikacijah dosegla nov osebni rekord z 8,08. Nato je v B finalu izid še izboljšala na 8,03 ter osvojila 1. mesto in skupno 7. mesto tekmovanja.

Anja Ferlež je v kvalifikacijah žal štartala prehitro in bila diskvalificirana.

Nov osebni rekord je popravil tudi Rene Pernek Acker. Ta je v kvalifikacijah tekel 7,33, nato pa v B finalu zmagal z najboljšim tekom do sedaj, 7,29. Skupno je dosegel 7. mesto.