041 427 007

Dobri nastopi domačih atletov

Čeprav se tokrat nobenemu od domačih atletov ni uspelo uvrstiti na stopničke za zmagovalce, bistriški atleti niso razočarali s svojimi predstavami.

Bitko centimetrov je tokrat izgubila najboljša bistriška atletinja zadnjih let Saša Babšek, ki je v troskoku osvojila nehvaležno 4. mesto. Do drugega mesta sta ji zmanjkala samo dva centimetra. Kljub vsemu je Saša dobro otvorila sezono na prostem, z rezultatom 13,14 metra.

Dobro se je boril v zelo močni konkurenci tudi Nino Celec, ki je v skoku v daljino dosegel rezultat 729 centimetrov, kar je zadostovalo za 7. mesto. Je pa Nino dokazal, da ima v nogah še precej daljše skoke in lahko z optimizmom pričakuje naslednja tekmovanja.

Rene Pernek Acker je svoj prvi nastop v sezoni v teku na 400 metrov končal na 5. mestu. Stadionski krog je pretekel v času 49,99, vsekakor pa lahko v naslednjih tekmah teče še precej hitreje.

Gali Trajkovič se tokrat tek na 400 metrov z ovirami ni izšel tehnično najbolje. Težave je imela vse od šeste ovire naprej in je s časom 1:04,37 tekmovanje končala na 7. mestu.

Valentina Vavdi je v skoku v daljino zesedla 10. mesto, s skokom dolgim 5,05 metra, kar ni zadovoljilo njenih želja. Je pa zato odlično tekla v disciplini 200 metrov, kjer je z novim osebnim rekordom 26,62 metra končala na 12. mestu.

Anja Ferlež je tekmovala v teku na 100 ter 200 metrov. V daljši disciplini je osvojila 18. mesto in je za 4 stotinke zaostala za osebnim rekordom (27,46), medtem ko je na 100 metrski znamki pristala na 23. mestu (13,40).

Leon Lorenci je prvič nastopil v teku na 200 metrov in s časom 23,85 sekunde zasedel 26. mesto.

Žal moramo poročati tudi o slabih novicah. V ogrevanju za tek na 100 metrov, se je poškodoval domači favorit za visoke uvrstitve Jan Kramberger. Gre za poškodbo mečne mišice, ni pa še znano, kako dolgo bo odosten iz atletskih stez. Želimo mu čim prejšnjo vrnitev.

Smolo v teku na 100 metrov z ovirami, med mlajšimi mladinkami, je imela Maša Dvoršak. Po odličnem štartu in vodstvu do šeste ovire, je grdo padla, vendar jo na veliko srečo odnesla brez hujših poškodb, čeprav je padec izgledal zelo grdo, tako da jo bomo lahko že kmalu spremljali na atletskih stezah.

Med pionirkami je na mitingu nastopila Noa Tušek, ki je v teku na 60 metrov s časom 8,60 dosegla 4. mesto.

Sezona se je tako v popolnosti pričela in že komaj čakamo naslednja tekmovanja.

Vsebino objavil: Boško