041 427 007

Šest medalj na PS za mlajše člane ter mlajše mladince, Nino poletel najdlje do sedaj

V Ljubljani je v soboto 2. ter nedeljo 3. junija potekalo Prvenstvo Slovenije za mlajše člane in članice ter mlajše mladince in mladinke.

Odlično so nastopili bistriški atleti in se domov vrnili s kar šestimi medaljami.

Nino Celec je skočil najdlje do sedaj ter obranil naslov prvaka Slovenije mad mlajšimi člani iz lanskega leta. S skokom dolgim 7,63, bi dosegel tudi mednarodno normo za nastop na Sredozemskem prvenstvu mlajših članov, vendar je bil veter žal premočan. Nino je dokazal, da ima v nogah zelo dolge skoke, kar se je že videlo na mitingu v Bistrici. Sedaj ga čaka natop na mednarodnem mitingu v hrvaškem Vrbovcu, kjer bodo zbrani številni odlični skakalci.

Valentina Vavdi je v kategoriji mlajših članic osvojila kar dve medalji. Zlate medalje se je veselila v teku na 100 metrov z ovirami, s časom 15,12, ob neugodnem vetru v prsa (-1,4). V suvanju krogle je osvojila tretje mesto, z sunkom dolgim 11,20 metra.

Odlično je nastopila tudi Podgrajšek Nina ter v kategoriji mlajših članic, z novim osebnim rekordom 39,45 metra, osvojila tretje mesto.

V kategoriji mlajših mladincev, se je bronaste medalje veselil Anej Veilguni, s skokom dolgim 613 centimetrov. Nastopil je tudi v teku na 100 metrov in s časom 11,76 zasedel 9. mesto.

Alyssa Lamut je v metu kopja med mlajšimi mladinkami zasedla tretje mesto. 500 gramsko orodje je zalučala do 37,90 metra.

Gala Trajkovič je med mlajšimi članicami v teku na 400 metrov z ovirami zasedla 5. mesto. Stadionski krog je pretekla v času 1:03,52.

Rene Pernek Acker je nastopil v dveh disciplinah med mlajšimi člani. V teku na 200 metrov je s časom 22,69 osvojil 6. mesto, medtem ko je v teku na 400 metrov s časom 51,86, zasedel 7. mesto.

Ajna Ferlež se je med mlajšimi članicami uvrstila v finale teka na 200 metrov (27,75), vendar tam zaradi bolečin v želodcu ni nastopila. V teku na 100 metrov je tekmovanje končala na 9. mestu (13,32; -1,0).

Svoj krstni nastop na Prvenstvih Slovenije je imel Klemen Španring, ki je v teku na 3000 metrov, med mlajšimi mladinci, zasedel 6. mesto s časom 10:19,06.

Lorenci Leon se je med mlajšimi mladinci pomeril v dveh discipilinah. V teku na 200 metrov je s časom 23,86 zasedel 10. mesto, medtem ko je bil v teku na 400 metrov osmi (53,09).

V Ljubljani je sočasno potekal tudi miting za člane in članice, kateri lovijo norme za nastop na Mediteranskih igrah. Saša Babšek je v troskoku izboljšala svoj letošnji dosežek in z rezultatom 13,28 dosegla drugi izid tekmovanja.

Iskrene čestitke vsem nastopajočim in uspešno na naslednjih tekmovanjih!

Vsebino objavil: Boško