041 427 007

Nino Celec pokalni prvak Slovenije med člani!

V Ljubljani je v soboto 23. in nedeljo 24. junija potekal Atletski pokal Slovenije za člane in članice.

Nino Celec je suvereno slavil v skoku v daljino ter tako naslovu državnega članskega prvaka iz dvorane dodal novo domačo lovoriko.

V težkih vetrovnih razmerah (veter je vseskozi spreminjal smeri), je nino že s prvim skokom (733) dal tekmecem vedeti, da bo težko premagljiv. Svojo dominantnost je podkrepil s skokom v tretji seriji, ko je pristal pri 744 centimetri ter se veselil naslova pokalnega prvaka Slovenije za leto 2018. Nino bo imel naslednje tekmovanje ta petek, ko bo nastopil na močnem mitingu v Nemčiji.

Odlično je nastopila tudi Gala Trajkovič, ki je v teku na 400 metrov z ovirami osvojila 4. mesto, z novim osebnim rekordom 1:01,35. Gala zanesljivo stopnjuje svojo formo. Naslednja priložnost za nov osebni rekord bo že to soboto, ko bo nastopila na Odprtem prvenstvu Zagreba.

Saša Babšek tokrat ni imela svojega dneva. Ob tehničnih težavah in samo dvema veljavnima skokoma, se je morala zadovoljiti s petim mestom v troskoku, z rezultatom 12,34.

Zelo dobro je nastopil Rene Pernek Acker, ki je v teku na 400 metrov dosegel svoj najboljši letošnji rezultat. S časom 49,82 je osvojil 7. mesto.