041 427 007

Na prvenstvu Slovenije za člane štiri medalje

V Celju je ta vikend potekalo Odprto prvenstvo Slovenije za člane in članice, na katerem so bistriški atleti osvojili štiri medalje.

Nino Celec se je veselil naslova državnega prvaka v skoku v daljino ter potrdil prevlado v letošnji sezoni pri nas.

Gala Trajkovič srebrna, Saša Babšek in ženska štafeta 4x100 metrov bronaste.

Nino je že v prvi seriji pristal pri 723 centimetrih, kar je zadostovalo za nov naslov članskega prvaka Slovenije. Tekmovalci so imeli zelo neugodne razmere, saj jim je pihal močan protiveter. Nino je ponovil uspeh iz leta 2016, ko mu je uspel "sezonski trojček". V letu 2018 je tako osvojil vse možne domače lovorike, postal je članski prvak Slovenije tako v dvorani kot na prostem, pripadal pa mu je tudi naslov Pokalnega prvaka Slovenije. Odlična popotnica pred zadnjo pomembnejšo tekmo sezone, ko bo konec tega tedna nastopil na Balkanskem prvenstvu za člane v Bolgariji.

Srebrno medaljo je v teku na 400 metrov z ovirami osvojila Gala Trajkovič. Gala je dosegla čas 1:02,39 in tako uspešno zaključila glavni del letne sezone.

Saša Babšek, ki je imela v letošnji sezoni nemalo težav,  je tekmovanje v troskoku zaključila na tretjem mestu. Za bronasto medaljo je zadostoval skok dolg 12,60 metra.

Veliko smole je imela ženska štafeta 4x100 metrov, ki je tekla v postavi Anja Ferlež, Saša Babšek, Gala Trajkovič ter Valentina Vavdi. Sprva so imele težave na drugi predaji, ko je Saši in Gali palica padla na tla (Gala jo je po pravilih pobrala in nadaljevala nastop), nato pa se je nekaj metrov pred ciljem nesrečno poškodovala Valentina (zadnja stegenjska mišica). Punce so klub temu prišle do cilja in osvojile tretje mesto, z izidom 53,17, čeprav bi se ob dobrih izmenah borile za zmago. Kljub vsemu si zaslužijo čestitke za borbo, Valentini pa želimo čim prejšnje okrevanje.

V teku na 100 in 200 metrov je nastopl Rene Pernek Acker. V daljši disciplini je s časom 22,92 osvojil 13. mesto, medtem ko je bil v teku na 100 metrov 18. (11,66).

Anja Ferlež se je v teku na 100 metrov med članicami uvrstila na 14. mesto, s časom 13,40.

S tem se je za večino atletov in atletinj končal glavni del letne sezone. Najboljši člani bodo še nastopili na Balkanskem prvenstvu v Stari Zagori ter na Evropskem prvenstvu v Berlinu, septembra in oktobra pa sledi jesenski del sezone, ko bodo na sporedu nekatera ekipna ter pokalna prvenstva, pionirje U16 pa še čakajo boji za naslove državnih prvakov.

Vsebino objavil: Boško