041 427 007

Štiri medalje na Prvenstvu Slovenije v dvorani za člane in članice

V Novem mestu je v soboto 9. fabruarja potekalo Prvenstvo Slovenije v dvorani za člane in članice, na katerem se odlično nastopili bistriški atleti ter se domov vrnili s štirimi medaljami.

Nino Celec je še četrto leto zapored osvojil naslov dvoranskega prvaka Slovenije med člani, v disciplini skoka v daljino. Nino je zmagovit skok dosegel v zadnji, šesti seriji, ko je pristal pri 725 centimetrih.

Valentina Vavdi se je veselila svojega prvega naslova državne prvakinje med članicami, v disciplini suvanje krogle. Njen najdaljši sunek je znašal 12,94 metra.

Saša Babšek, katera je nastopila obolela, je v troskoku osvojila srebrno medaljo. Ob petih prestopih, ji je edini veljavni skok uspel v tretji seriji, ko je pristala pri 12,65 metra.

Svojo prvo člansko medaljo v dvorani, je osvojila Gala Trajkovič. V teku na 400 metrov, je za medaljo bronastega leska zadoščal čas 59,94 sekunde.

V teku na 60 metrov z ovirami je Maša Dvoršak osvojila 5. mesto, z rezultatom 9,62 sekunde.

Rene Pernek Acker je tokrat nastopil v teku na 200 metrov, kjer je s časom 22,84 zasedel 8. mesto.

Anja Ferlež je v teku na 60 metrov osvojila 21. mesto, s časom 8,39.

Žal sta bili Monika Črček in Maša Dvoršak v isti disciplini, zaradi prehitrega štarta, diskvalificirani.

Naslednji teden bo v Novem mestu potekalo Prvenstvo Slovenije v dvorani za starejše mladince in mladinke, Saša Babšek pa bo nastopila na Balkanskem prvenstvu v Carigradu. Srečno!

Vsebino objavil: Boško