V nedeljo 20. septembra, je v Mariboru potekal Miting za mlade, na katerem so odlično nastopili naši upi.

Osvojili so številne medalje ter se veselili novih osebnih rekordov.

Podrobnejše rezultate najdete tukaj.

...preberi več

19.09.2020

V soboto 19. septembra, je v Mariboru potekalo Prvenstvo Slovenije v dogih tekih. Na 10.000 metrov je nastopil Klemen Španring in sicer v kategoriji starejših mladincev. Z rezultatom 32:40,99, se je veselil srebrne medalje.

13.09.2020

V Ravnah na koroškem je v soboto 12. in nedeljo 13. septembra, potekalo Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16.

Na tekmovanju je blestel Klemen Modrijančič, ki je osvojil zlato medaljo kar v treh disciplinah in tako postal najuspešnejši posameznik prvenstva.

Prvi dan tekmovanja je slavil v svoji paradni disciplini, skoku v daljino. Njegov najdaljši skok je znašal 637 centimetrov. Drugi dan je osvojil še dve zlati medalji in sicer v teku na 100 metrov, s časom 11,45 ter v troskoku, kjer je dosegel rezultat 13,05. Klemen je dokazal, da velja za enega najobetavnejših atletov v Sloveniji, v kategoriji pionirjev U16. V prihodnosti lahko od njega pričakujemo še veliko.

Četrto medaljo za bistriško društvo je osvojila Noa Tušek, ki je odlično nastopila v teku na 1000 metrov. Z novim osebnim rekordom 3:06,18, je osvojila bronasto odličje.

Tudi ostali atleti in atletinje so nastopili odlično. Rezultate najdete tukaj.

13.09.2020

V Celju je v soboto 12. in nedeljo 13. septembra potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za člane in članice. Na tekmovanju so nastopili trije bistriški atleti.

Nino Celec je v skoku v daljino osvojil 2. mesto. Njegov edini veljavni skok je znašal 699 centimetrov.

Gala Trajkovič in Rene Pernek Acker sta nastopila oba dneva in sicer v disciplinah 100 ter 200 metrov.

Gala je v obeh tekih osvojil 6. mesto. Na  100 metrov je dosegla čas 12,69, medtem ko na 2x daljši razdalji 25,93.

Rene je v teku na 100 metrov zasedel 10. mesto (11,58), medtem ko je bil na 200 meterski razdalji 8. (22,95).

06.09.2020

V Celju je v soboto, 5. septembra, potekal Atletski pokal Slovenije za starejše mladince in mladinke.
Klemen Španring je nastopil v teku na 5000m in s časom 16:37,74 osvojil naslov pokalnega prvaka Slovenije za leto 2020.

06.09.2020

V soboto 5. in nedeljo 6. septembra, je v Slovenski Bistrici potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke kategorij U12 in U14.

Na tekmovanju smo nastopili z vsemi štirimi ekipami, ki so dosegle sledeče rezultate.

Pionirji U12 so zasedli četrto mesto s 2965 točkami.
Pionirke U12 so bile šeste s 2961 točkami.
Pionirji U14 so s 4219 točkami šesti.
Pionirke U14 pa s 4466 točkami osme.

Posamične rezultate atletov in atletinj lahko najdete tukaj.

02.09.2020

V sredo 2. septembra, je v Novem mestu potekal zadnji letošnji miting Mednarodne atletske lige Telekom Slovenija 2020. Na tekmovanju smo imeli tri naše predstavnike.

Gala Trajkovič je tokrat nastopila v teku na 200 metrov med članicami, kjer je s časom 25,79 (veter:-0,2) osvojila 3. mesto.

Med pionirji sta v teku na 600 nastopila Noa Tušek in Oskar Petak ter oba popravila osebne rekorde. Noa je s časom 1:41,07 osvojila prvo mesto med puncami, medtem ko je bil Oskar s časom 1:37,68 peti.

01.09.2020

Leto je naokoli in ponovno je prišel čas vpisov v atletsko šolo Atletskega društva Slovenska Bistrica.

Veselo vas pričakujemo na atletskem stadionu, kjer bomo skupaj spoznavali kraljico športov.

V Slovenski Bistrici vpisi potekajo vsak dan od 16-19 ure, na atletskem stadionu.

URNIK treningov atletike v SLOVENSKI BISTRICI:

U-8 (2014 in 2015): torek in četrtek, 16:00-17:00,

U-10 (2012 in 2013): ponedeljek, sreda in petek, 16:00-17:00,

U-12 (2010 in 2011): ponedeljek, sreda in petek, 17:00-18:30,

U-14 (2008 in 2009): ponedeljek, torek, sreda,  petek, 17:30-19:00,

U-16 (2006 in 2007): vsak dan od ponedeljka do petka, 17:30-19:00.

URNIK treningov atletike v POLJČANAH-vpis je možen pred pričetkom treninga:

U-8, U-10 (2012-2015): četrtek, 15:30-16:30

U-12, U-14, U-16 (2006-2011): sreda, 15:30-17:00 petek: 17:00-18:00

Za vpis in treninge v Majšperku vas obvestimo naknadno.

Se vidimo kmalu!

29.08.2020

V soboto 29. avgusta, je v Velenju potekalo Ekipno prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke, na katerem so nastopili tudi trije naši atleti.

Alyssa Lamut je ponovno dokazala, da je trenutno najboljša metalka kopja v tej starostni kategoriji v Sloveniji ter slavila z rezultatom 46,74m.

Klemen Modrijančič je imel tokrat obilo težav z zaletom pri skoku v daljino, čemer so botrovale zelo spremenljive vetrovne razmere. Zmogel je 601 centimeter s čimer je osvojil 2. mesto.

Odlično je nastopila tudi Noa Tušek v teku na 800 metrov. Z rezultatom 2:18,34 je krepko izboljšala osebni rekord ter osvojila zelo dobro 4. mesto.

26.07.2020

V soboto 25. ter nedeljo 26. julija, je v Celju potekalo Prvenstvo Slovenije za člane in članice, katero je tudi štelo za seštevek Atletske lige Telekom Slovenije 2020.

Bistriški atleti so odlično nastopili ter se domov vrnili s štirimi odličji.

Peter Hribaršek je opravičil vlogo favorita v teku na 400 metrov z ovirami ter slavil z rezultatom 53,77s. Za Petra je to prvi naslov državnega prvaka v bistriškem dresu, odkar je konec lanskega leta prestopil v naš klub. Peter je imel v letošnjem letu obilo težav s poškodbami, zato je zlata medalja še toliko vrednejša.

Srebrno medaljo je osvojil Nino Celec v skoku v daljino, zakar je zadostoval skok dolg 722 centimetrov. Za Nina je bilo to prvo tekmovanje po letošnjem bistriškem mitingu, saj je imel v vmesnem času težave s poškodbo aduktorja.

Punce so osvojile dve bronast medalji. Gala Trajkovič je po pričakovanjih dosegla tretje mesto v teku na 400 metrov z ovirami, s svojim letos najboljšim rezultatom 1:01,29s. Se je pa zato zelo razveselila svoje prve članske medalje Nina Podgrajšek, ki je v metu kopja dosegla izid 36,72m.