041 427 007


30.05.2021

Atletsko društvo Slovenska Bistrica se iskreno zahvaljuje vsem sponzorjem in donatorjem, ki so podprli letošnji 21. Mednarodni atletski miting Slovenska Bistrica 2021 ter 19. Stepišnikov memorial v metu kladiva in 1. memorial Marjana Štimca v suvanju krogle.

Letošnji miting so podprli:

                                         LENTEK CONSULTING

 

MEDIJSKI POKROVITELJI

      

 

SPONZORJI AZS

...preberi več

28.05.2021

Na tej povezavi si lahko ogledate urnik ter štartno listo sobotnega tekmovanja.

Nova štartna lista-MAL 2021

...preberi več

27.05.2021

Atletsko društvo Slovenska Bistrica bo letos že enaindvajsetič organiziralo tradicionalni Mednarodni atletski miting »Slovenska Bistrica 2021« ter Stepišnikov memorial v metu kladiva in prvič tudi memorial Marjana Štimca v suvanju krogle. Miting predstavlja začetek tekmovalne sezone in je z odlično organizacijo in dobrimi tekmovalnimi pogoji postal  ena najbolj odmevnih in priljubljenih atletskih prireditev v Sloveniji. Na njem nastopajo atleti vseh starostnih kategorij iz Slovenije in tujine. 

Tudi v letošnjem letu bo nastopilo kar nekaj zvenečih imen evropske in svetovne atletike ter večina najboljših slovenskih atletov. Nastopili bodo tudi vsi najboljši domači atleti. Pričakujemo nastope približno 300 atletov in atletinj iz desetih držav.

Miting bo tudi letos štel v sklop Mednarodne atletske lige Telekom Slovenije, v kateri bo letos sodelovalo 8 organizatorjev. V ligo so vključeni še mitingi v Ljubljani, dva mitinga v Mariboru, Novem mestu in Ptuju, k seštevku točk pa bosta štela tudi člansko Prvenstvo Slovenije ter Atletski pokal Slovenije za člane.

Letošnji atletski miting bo potekal v soboto 29. maja, s pričetkom ob 13. uri.

...preberi več

21.05.2021

V nadaljevanju vam bomo predstavili krajši življenjepis gospoda Milana Stepišnika, v čast kateremu že vrsto let prirejamo memorialno disciplino v metu kladiva, na Mednarodnem atletskem mitingu v Slovenski Bistrici in nič drugače ne bo tudi letos.

Milan Stepišnik je bil rojen 11.11.1910 v Ljubljani. Po maturi na klasični gimnaziji se je vpisal na Tehniško fakulteto, smer kemija, kjer je konec leta 1935 tudi diplomiral. Kmalu po diplomi se je zaposlil v Slovenski Bistrici v podjetju Zugmayer&Gruber. Konec leta 1943 je bil deportiran v koncentracijsko taborišče Dachau, kjer je delal v laboratoriju. Jeseni leta 1944 je bil izpuščen iz taborišča, vrnil se je na Jesenice, kjer se je zaposlil v železarni.

Po vojni se je vrnil v Slovensko Bistrico, kjer je bil postavljen za direktorja Tovarne metalnih polizdelkov (sedanji Impol). Jeseni leta 1947 je bil aretiran s strani Udbe, ter bil na montiranem 1. dachauskem procesu leta 1948 obsojen na smrtno kazen. Datum in kraj smrti nista znana.

Najbolj je bil prepoznaven kot predvojni vrhunski atlet in udeleženec olimpijskih iger leta 1936 v Berlinu. Njegovi športni začetki segajo v 20. leta v Telovadno društvo Sokol, ki je bilo v tistih časih zakladnica različnih športnikov, ne le telovadcev. Ukvarjali se niso le s telovadbo, ampak tudi z atletiko. Kot atlet se je kasneje vključil v Športni klub Ilirija. Nastopal je v disciplinah met kladiva, diska in krogle. Po selitvi v Slovensko Bistrico je postal načelnik bistriškega Sokola, prav tako pa ni opustil atletike.
V jugoslovanski reprezentanci se prvič pojavi leta 1933, kjer na balkanskih atletskih igrah (BAI) v Atenah doseže 2.mesto v metu kladiva. Naslednje leto izenači državni rekord v kladivu - 48,99 m. Vzpon njegovih rezultatov pa se začne v drugi polovici 30-ih let, ko uspe usvojiti pravo tehniko. To se odraža tudi v rasti njegovih rezultatov. Leta 1936 se je udeležil olimpijskih iger v Berlinu, kjer je bil zastavonoša. Vendar na tekmovanju ne uspe preseči kvalifikacijske norme. Leta 1938 prvič vrže kladivo čez 50 metrov (50,24 m), kar je novi državni rekord; 1939 na BAI osvoji 1. mesto z rezultatom 49,55 m. Njegov najboljši rezultat je dosegel na BAI 1940 - 54,42 m, kar ga je uvrščalo na 6. mesto v Evropi in 8. mesto na svetu.
V drugi polovici 30-ih let je spadal med 3 najboljše atlete tedanje Jugoslavije in se je redno uvrščal na evropsko jakostno lestvico. Je tudi prvi Jugoslovan in Slovenec, ki se je s svojim rezultatom prebil v atletski disciplini v prvo deseterico na svetu.

Zapisala: Katarina Stepišnik

...preberi več

05.01.2021

Za nami je sezona 2020, ki je bila posebna. Zaradi ukrepov povezanih s korona virusom, je bila večina mednarodnih tekmovaj odpovedanih, prav tako se je domača sezona nekoliko zamaknila. 

Klub vsemu so naši atleti odlično nastopali ter na državnih prvenstvih in Pokalnih prvenstvih Slovenije osvojili skupno 64 medalj od tega:

Člani 1 zlate, 3 srebrne, 2 bronaste,

Mlajši člani 2 srebrni, 3 bronaste 

Mladinci, kadeti 6 zlatih, 1 srebrna, 2 bronasti,

Pionirji: 11 zlatih, 15 srebrnih, 8 bronastih,

Veterani (balkansko prvenstvo) 3 zlate, 2 srebrni, (Prvenstvo Slovenije) 2 zlati, 1 srebrno

V društvu je trenutno 16 kategoriziranih športnikov (9 državni razred, 7 mladinski). Organizirali smo številna tekmovanja, dve zimski državni prvenstvi, mednarodne dvoranske mitinge, številna medklubska tekmovanja za najmlajše, z vrhuncem na tradicionalnem  Atletskem mitingu ter Stepišnikovem memorialu v metu kladiva, ki je bil vmesecu juniju v bistriškem športnem parku in na katerem smo lahko spremljali vrhunske dosežke, tokrat zaradi ukrepov, samo slovenskih atletov.
V klubu deluje 15 trenerjev, ki so tudi ustrezno strokovno usposobljeni. 

Seveda upamo, da bo sezona 2021 potekala bolj normalno. V zimski sezoni bodo samo članska tekmovanja, tako da bodo mladi (upamo), lovili svoje najboljše rezultate ponovno v poletni sezoni. Pozimi bomo pesti držali za naše že uveljavljene atlete, kateri bodo imeli vrhunec sezone na državnem dvoranskem prvenstvu za člane, ki bo potekalo 13. in 14. februarja v Novem mestu. Najboljši pa bodo nastopili še na Balkanskem prvenstvu v Carigradu, ki bo potekalo teden dni kasneje ter na Dvoranskem evropskem prvenstvu na Poljskem.

V letni sezoni so na sporedu številna velika mednarodna tekmovanja in v društvu je kar nekaj kandidatov za nastope na teh prvenstvih. V prvi vrsti si vsi želimo ponovno "normalne" sezone ter da se kmalu na atletski stadion vrnejo vsi naši člani in članice. 

Spodaj je podrobnejša statistika sezone.

 

...preberi več

23.12.2020
Atletska zveza Slovenije je izvedla anketo za izbor najboljših atletov in atletinj Slovenije za sezono 2020 v desetih starostnih kategorijah.
Anketa se izvaja po »Kriterijih in pravilih za izbor atleta / atletinje leta«, ki jih je sprejel Upravni odbor Atletske zveze Slovenije na svoji 73. seji, dne 6. septembra 2016.
Prireditev Naj atlet 2020, kjer so priznanja podelili najuspešnejšim atletom v letošnji sezoni, je potekala virtualno.
V kategoriji pionirjev U16 je zmagal naš Klemen Modrijančič, z 230 osvojenimi točkami, pred Lovrom Šimcem (124 točk) in Timom Novino Kavčnik (87 točk). Za Klemnom je res odlična sezona, dominiral je v več disciplinah in sicer skoku v daljino, troskoku ter šprinterskih disciplinah.

...preberi več

23.12.2020

AZS je ob koncu leta podelila priznanja v kategoriji gorskega teka.
Letošnja sezona, je bila zaradi pandemije prilagojena, veliko tekmovanj je bilo odpovedani.  Letos so bili podeljeni štirje kipci. Dva za naj gorska tekača ter dva za najobetavnejša gorska tekača. 
Ponje so prišli na sedež Atletske zveze Slovenije, kjer sta jim skladno z ukrepi čestitala predsednik zveze Roman Dobnikar in predsednik Združenja za gorske teke Dušan Papež.
,, Letos pokal Slovenije ni bil izpeljan, odpadli sta tudi evropsko in svetovno prvenstvo, še enkrat pa so se izkazali organizatorji Teka na Šmarno goro, ki jim je v oktobru uspelo izpeljati tradicionalno mednarodno tekmo, ki je štela tudi za državne naslove, na podlagi katerih so bila tudi podeljena letošnja  priznanja,” je na podelitvi dejal Papež.
Prispevek s podelitve si lahko ogledate 
https://youtu.be/Cmjc4mbe_CQ

Klemen je imel, kljub manjšemu število tekem izvrstno sezono. 
Na najpomembnejšem domačem tekmovanju, na 41. teku na Šmarno goro, je tekmoval v članski konkurenci. Med člani je bil absolutno osmi in tretji slovenski tekač, dan prej na Rekordu Šmarne gore.
Na mednarodnem tekmovanju reprezentanc Trofeo Nasego je dosegel šesto mesto. Zmagal tudi v mladinski konkurenci Fletta trail v Malonnu.

...preberi več

11.11.2020

V 70. letu starosti je umrl Marjan Štimec, nekdanji atletski rekorder, trener, športni delavec, ki je vso življenje živel s športom. Skoraj dve desetletji je bil na mestu direktorja Javnega zavoda za šport iz Slovenske Bistrice, kjer je pustil neizbrisljiv pečat.

Kot tekmovalec je Marjan Štimec v članski konkurenci sedemnajstkrat osvojil naslov slovenskega prvaka v suvanju krogle, v tej disciplini je bil slovenski rekorder skoraj dve desetletji. Po tekmovalni karieri se je posvetil treniranju, 17 let je treniral tudi olimpijca Mirana Vodovnika, ki je še sedaj slovenski rekorder v suvanju krogle.

Štimec je bil dolga leta član upravnega odbora Atletskega društva Slovenska Bistrica in podpredsednik društva. Bil je eden od nosilcev Atletskega mitinga od vsega začetka in zaslužen, da se je tekmovanje dvignilo na raven, kjer je danes. Vsako leto je bil glavni organizator tradicionalnega Bistriškega teka, ki je potekal 17 let zapovrstjo. V klubu je veljal za "očeta" in tako smo tudi vsi gledali nanj.

» Življenje, ki ga živimo, je polno zmag in porazov. Športniki imamo to prednost, da se tega navadimo že v mladih letih in ostajajo pozitivna zaloga za življenje. Za velike uspehe je potrebno imeti voljo do treninga, željo po zmagovanju, natančnost, vztrajnost in trenerja, ki zmore to uravnavati, da o pogojih za treniranje ne bi govoril,« je dejal v enem izmed svojih intervjujev. 

In ravno za pogoje za treniranje si je vseskozi močno prizadeval, v njegovih mandatih, slovenjebistriški zavod za šport je vodil skoraj 20 let, je občina močno izboljšala športno infrastrukturo. V tem času  so zgradili in celovito obnovili mestni športni park. Letos so v Slovenski Bistrici odprli obnovljeno mestno kopališče, pred vrati sta tudi obnova športne dvorane Bistrica in izgradnja plezalnega centra. Marjan je pri izgradnji športne infrastrukture uporabil vse izkušnje, ki jih je pridobil pri svojem 55-letnem aktivnem delovanju v športu, za dobrobit mladih in manj mladih športnikov. Prepričeval je z argumenti in te je vedno imel. 

Bil je dolgoletni član upravnega odbora Atletske zveze Slovenije (tudi v zadnjem mandatu). Za svoje delo v atletiki je leta 2014 prejel zlato plaketo AZS. Bil je tudi dolgoletni starešina Lovske družine Laporje, prav tako pa je bil vrsto let dejaven tudi v lokalni politiki, iz katere pa je, kot je povedal, odšel zato, ker je kot športnik spoštoval fair play in ni bil navajen kupčkati. Vrsto let je bil tudi predsednik nadzornega odbora Združenja  športnih centrov Slovenije.

Marjana Štimca se bomo spominjali kot človeka v pravem pomenu besede, ki je vedno priskočil na pomoč, bil predan športu, znal pa je poskrbeti tudi za dobro voljo.

Marjan, hvala ti za vse modrosti, znanja in izkušnje, ki si jih delil z nami. Za vedno nam boš ostal v najlepših spominih.

Počivaj v miru.

 

...preberi več

20.09.2020

V nedeljo 20. septembra, je v Mariboru potekal Miting za mlade, na katerem so odlično nastopili naši upi.

Osvojili so številne medalje ter se veselili novih osebnih rekordov.

Podrobnejše rezultate najdete tukaj.

...preberi več

19.09.2020

V soboto 19. septembra, je v Mariboru potekalo Prvenstvo Slovenije v dogih tekih. Na 10.000 metrov je nastopil Klemen Španring in sicer v kategoriji starejših mladincev. Z rezultatom 32:40,99, se je veselil srebrne medalje.

...preberi več

NAZAJNAPREJ
Stopite v stik z nami
Ime / naziv:
Elektronska pošta:
Sporočilo:
OlimpijskiAletskaIAAF/EAA/All

NA VRH STRANI
Raziščite
Naslov društva
Atletsko društvo Slovenska Bistrica
Partizanska ulica 35
SI-2310 Slovenska Bistrica
Kontakt
Atletsko društvo Slovenska Bistrica
Partizanska ulica 35
SI-2310 Slovenska Bistrica
041 427 007
041 411 198
02 805 06 82
info@adsb.si
qrkoda
Sledite nam:

8000plus Tomislav Aurednik s.p. © 2016, Vse pravice pridržane | izdelava: 8000plus