041 427 007

08.01.2020

V sezoni 2019 so naši člani osvojili 54 medalj na državnih ter Pokalnih prvenstvih Slovenije, od tega 18 na zimskih prvenstvih (7 zlatih, 6 srebrnih ter 5 bronastih), 26 medalj na prvenstvih Slovenije na prostem (13 zlatih, 9 srebrnih, 5 bronastih), 6 na Pokalnih prvenstvih Slovenije (2 zlati, 3 srebrne in 1 bronasta) ter 3 na ekipnih prvenstvih Slovenije (2 srebrni, 1 bronasto).
Odlično se je odrezali mlada ekipa pionirjev in pionirk U12, ki je osvojila 2. mesto na Državnem prvenstvu Slovenije v mnogoboju na prostem ter 3. mesto na Državnem prvenstvu Slovenije v mnogoboju v dvorani.
V svojih vrstah imamo kar 8 reprezentantov Slovenije v vseh starostnih kategorijah.
V društvu je trenutno 16 kategoriziranih športnikov (9 državni, 7 mladinski razred).

...preberi več

20.12.2019

V četrtek 19. decembra, je v atletski dvorani v Slovenski Bistrici, potekala podelitev priznanj najboljšim domačim atletom, za sezono 2019.

Podeljenih je bilo 14 priznanj (7. ženskih kategorijah ter 7. moških kategorijah).

11.12.2019

V Kamniku so podelili priznanja najbolšim gorskim tekačem za letošnje leto. Med mladinci je prvo mesto osvojil naš Klemen Španring, za katerim je odlična sezona.

Klemen je osvojil zelo dobro 23. mesto na Svetovnem prvenstvu v Argentini, medtem ko je na Evropskem prvenstvu v Švici zasedel 19. mesto.

Postal je državni mladinski prvak tako v disciplini gor-dol, kot tudi v disciplini navkreber.

02.12.2019

Peter Hribaršek je novi član Atletskega društva Slovenska Bistrica. Peter je v zadnjih letih najboljši tekač v disciplini 400 metrov z ovirami v državi in nepogrešliv član izbrane vrste Slovenije. Njegov osebni rekord v teku na 400 metrov z ovrirami znaša 51,35, ki ga je odtekel leta 2017 na Mednarodnem atletskem mitingu v Slovenski Bistrici.

26.11.2019

V četrtek 28. novembra, bo v Velenju potekalo drugo srečanje v sklopu Atletske akademije.

Tokratna gostja akademije bo dobitnica srebrne olimpijske medalje v plavanju, Sara Isakovič. Sara je v ZDA diplomirala iz psihologije športa in bo s svojim teoretičnim znanjem in vsemi praktičnimi izkušnjami, katere je izkusila tudi na lasni koži, nedvomno odlična izbira.

15.11.2019

Klemen Španring je nastopil na Svetovnem prvenstvu v gorskih tekih, ki je potekalo v Argentini. V kategoriji starejšim mladincev (Klemen je sicer še mlajši mladinec), je osvojil zelo dobro 24. mesto, v kategoriji mlajših mladincev pa bi bil celo 7.

27.10.2019

Matej Šturm je odlično nastopil na Ljubljanskem maratonu v teku na 10 kilometrov, kjer je z novim osebnim rekordom 31:25, zasedel tretje mesto.

17.10.2019

Atletska akademija je projekt treh atletskih klubov, Atletskega društva Kladivar Celje, Atletskega društva Slovenska Bistrica in Atletskega kluba Velenje. Naša misija je z izobraževanji in sodelovanjem pri projektih, mladim omogočiti pridobivanje izkušenj in praktičnih znanj.

30.09.2019

Koper je 28. in 29. septembra, gostil Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke kategorij U14 ter U12.

Bistriški atleti so na omenjenem tekmovanju osvojili štiri medalje. Zlato in bronasto Matic Modrijančič ter srebrni Nuša Majer in Filip Vodovnik.

30.09.2019

Na Ptuju je v soboto 28. septembra, potekal tradicionalni Peteroboj pionirskih reprezentanc U16,  na katerem so se pomerili mladi atleti iz Češke, Slovaške, Madžarske Hrvaške ter Slovenije.

V slovenski izbrani vrsti je prvič nastopil Klemen Modrijančič, kateri si je nastop izboril z naslovom državnega prvaka Slovenije v skoku v daljino.