041 427 007

Saša druga v troskoku, številni osebni rekordi domačih atletov

Na mitingu v Slovenski Bistrici so odlično nastopili tudi domači atleti.

Saša Babšek je v troskoku osvojila drugo mesto. Njen najdaljši skok je znašal 13,19 metra.

Nov osebni rekord je v skoku v daljino postavil Nino Celec. Z rezultatom 744 centimetrov je osvojil četrto mesto, ter le za 6 cm zaostal za normo za nastop na Evropskem prvenstvu mlajših članov.

Gala Trajkovič je odlično nastopila v teku na 400 metrov z ovirami. Z novim osebnim rekordom 1:02,86 je osvojila 4. mesto.

Četrta je bila tudi Veronika Podlesnik, ki se je kljub ponesrečenem štartu zelo približala osebnemu rekordu s časom 14,54.

Nino Celec je nastopil še v teku na 200 metrov, kjer je dosegel svoj najboljši rezultat do sedaj 22,49, ob nekoliko premočnem vetru v hrbet (+2,8). Čas je zadostoval za skupno 5. mesto.

Drugi domači predstavnik v skoku v daljino Filip Pravdica, se je z rezultatom 7,34 uvrstil na 6. mesto, zelo močne discipline letošnjega mitinga.

V ženskem skoku v daljino je Urša Kraševac s skokom dolgim 5,30 zasedla 8. mesto.

Urška Sagadin je dosegla dva osebna rekorda. V teku na 200 metrov je bila s časom 27,45 deveta, na pol krajši razdalji pa sedemnajsta (13,29).

Anja Ferlež se je v teku na 200 metrov uvrstila na deseto mesto (27,63), na 100 metrov pa je bila 16. (13,15).

Valentina Vavdi je imela težave z zaletom skoka v daljino in je z rezultatom 4,84 osvojila 10. mesto.

Aleksander Vrbek je v teku na 400 metrov dosegel nov osebni rekord s časom 52,87. Čas je zadostoval za skupno 12. mesto.

Eva Korošeč je tekla v disciplini 100 metrov in s časom 14,39 dosegla 20. rezultat.

Prvič je v tej disciplini nastopil tudi Benjamin Fideršek in s časom 12,18 zasedel 24. mesto.

Med mlajšimi mladinkami sta v teku na 100 metrov z ovirami nastopili Valentina Vavdi ter Maša Dvoršak. Valentina je s časom 14,84 osvojila 4. mesto, medtem ko je bila Maša z novim osebnim rekordom 15,99 peta.

Med najmlajšimi, ki so tekli na 60 metrov, so nastopili trije bistriški atleti.

Anej Veilguni je zmagal s časom 7,40. pri puncah pa sta sestri Noa (8,61) in Ula (10,40) Tušek osvojil drugo in četrto mesto.