041 427 007

Nino dosegel normo za Evropsko prvenstvo do 23 let!

V nedeljo 4.6. je v Zagrebu potekal mednarodni atletski miting "Dinamo-Zrinjevac 2017".

Na tekmovanju je odlično nastopil Nino Celec, ki je v skoku v daljino dosegel normo za nastop na Evropskem prvenstvu mlajših članov, ki bo letos v Bydgoszczu (Poljska).

Nino je z novim osebnim rekordom 751 centimetrov (norma znaša 750 cm) zasedel tretje mesto med člani. Pred njim sta se uvrstila drugo in tretje uvrščena iz letošnjega mitinga v Slovenski Bistrici, Hrvat Pervan in Srb Jovančević.

Saša Babšek je v troskoku osvojila drugo mesto. Tokrat je njen najdaljši skok znašal 12,96 metra.

Samo za 4 centimetre je za normo za nastop na EP mlajših članov zaostal drugi bistriški atlet Filip Pravdica. S skokom dolgim 746 centimetrov je osvojil četrto mesto.

Četrta je bila tudi Veronika Podlesnik v skoku v višina. Preskočila je 170 centimetrov.

Gala Trajkovič je nastopila v teku na 400 metrov z ovirami in s časom 1:04,43 zasedlo 5. mesto.

Valentina Vavdi je v skoku v višino s preskočenimi 150 centimetri osvojila 8. mesto, medtem ko je bila v teku na 200 metrov deseta (27,26).