041 427 007

Filip Pravdica priskakal normo za EP mlajših članov!

V sredo 14. junija je v Mariboru potekal Mednarodni atletski miting »Maribor 2017«, na katerem so odlično nastopili bistriški atleti.

Filip Pravdica je v moškem skoku v daljino zmagal z novim osebnim rekordom 759 centimetrov, kar je obenem tudi potrjena norma za nastop na Evropskem prvenstvu mlajših članov, ki bo letos na Poljskem. Bistričani bomo letos tako imeli na EP kar dva predstavnika v tej disciplini (ob Filipu še Nino Celec).

Novega osebnega rekorda ter zmage se je veselila tudi Gala Trajkovič v teku na 400 metrov z ovirami. S časom 1:02,15 se je tudi precej približala normi (1:01,40) za nastop na Evropskem prvenstvu starejših mladincev, ki bo letos v Italiji.

V teku na 100 metrov pri članicah so nastopile štiri Bistričanke. Veronika Podlesnik je s časom 12,70 osvojila 6. mesto, Valentina Vavdi je z novim osebnim rekordom 12,90 zasedla 8. mesto, Anja Ferlež je bila 12. (13,27), medtem ko Urška Sagadin 15. (13,42).

Pri članih so v tej disciplini nastopili Nino Celec, ki je z rezultatom 10,88 osvojil 5. mesto, Aleksander Vrbek, ki je tekel nov osebni rekord (11,64) in tekmovanje končal na 16. mestu ter Benjamin Fideršek, ki je bil 22. (12,38).

V teku na 200 metrov se je med članicami najvišje uvrstila Valentina Vavdi, ki je bila s časom 26,91 osma. Sagadin Urška je z novim osebnim rekordom (27,07) tekmovanje končala na 9. mestu, Anja Ferlež je bila 12. (27,42), Maša Dvoršak pa 15. (28,09).

Pri članih je Aleksander Vrbek v teku na 200 metrov prav tako popravil osebni rekord in s časom  23,18 zasedel 10. mesto. Benjamin je bil v tej disciplini 13. (25,70).

V teku na 800 metrov med članicami je nastopila Lešnik Tina in s časom 2:27,40 osvojila 7. mesto.

Vsebino objavil: Boško