041 427 007

Miting v Ljubljani

V Ljubljani je potekal Mednarodni atletski miting in Memorial Matica Šuštaršiča in Patrika Cvetana v teku na 100 metrov. Na mitingu so uspešno nastopili tudi številni bistriški atleti.

Zmage se je v skoku v daljino veselil Filip Pravdica, z rezultatom 740 centimetrov. Za Filipa je bilo to zadnje tekmovanje pred nastopom na Evropskem prvenstvu mlajših članov, ki bo čez dva tedna v Bydgoszczu (Poljska).

V teku na 100 metrov z ovirami je Veronika Podlesnik s časom 14,65 dosegla drugo mesto, kljub bolezni, ki jo pesti zadnje dneve.

Gala Trajkovič se je veselila bronaste medalje v teku na 400 metrov z ovirami. Njen čas je znašal 1:03,02

V skoku v daljino je med članicami nastopila Urša Kraševac in z rezultatom 498 centimetrov osvojila 8. mesto.

Odlično je nastopila tudi Urška Sagadin, ki se je v teku na 100 metrov uvrstila v B finale, kjer je z novim osebnim rekordom 13,05 osvojila četrto in skupno 12. mesto.

Anja Ferlež je v isti disciplini s časom 13,39 zasedla 20. mesto.

Med člani je v teku na 400 metrov nastopil Aleksander Vrbek, ki je sicer v cilj prišel v času novega osebnega rekorda 52,54, vendar bil kasneje diskvalificiran zaradi teka po črti v krivini.

Med mlajšimi mladinkami smo imeli tri predstavnice. Valentina Vavdi in Maša Dvoršak sta nostopili v teku na 100 metrov z ovirami. Valentina je s časom 15,04 osvojila tretje mesto, medtem ko je bila maša četrta (16,28). Nina Podgrajšek je v metu kopja zasedla prav tako četrto mesto, z metom dolgim 38,86.

Ta vikend čaka atlete Prvenstvo Slovenije za mlajše člane ter mlajše mladince, ki bo potekalo v Slovenj Gradcu. Vsem nastopajočim želimo obilo sreče!

Vsebino objavil: Boško