041 427 007

Pet medalj v Slovenj Gradcu

V Slovenj Gradcu je potekalo Prvenstvo Slovenije za mlajše člane ter mlajše mladince, na katerem so odlično nastopili bistriški atleti.

Nino Celec je osvojil naslov državnega prvaka v skoku v daljino med mlajšimi člani. Njegov najdaljši skok je znašal v 734 centimetrov. Za Nina je bilo to zadnje tekmovanje pred odhodom na Evropsko prvenstvo mlajših članov, ki bo potekalo od 13. do 16. julija na Poljskem.

Kar nekoliko presenetljivo so zlato medaljo osvojile punce v štafeti 4x100 metrov v kategoriji mlajših mladink. Tekle so v postavi Maša Dvoršak, Anja Ferlež, Urška Sagadin ter Valentina Vavdi. Zmagovalni čas je znašal 50,90 sekunde.

V suvanju krogle je med mlašimi mladincami srebrno medaljo osvojil Vito Polenek. Dosegel je rezultat 14,10 metra.

Bronasta je postala v teku na 100 metrov z ovirami Valentina Vavdi. Njen finalni čas je znašal 14,93 sekunde ob zelo močnem protivetru (-3,0). V kvalifikacijah je tekla še nekoliko hitreje in sicer 14,87 (-0,4).

Prav tako bronasto medaljo, je osvojila Nina Podgrajšek v metu kopja med mlajšimi mladinkami. Njen najdaljši met je znašal 40,17 metra.

Bistričani so osvojili kar štiri četrta mesta.

Med mlajšimi članicami je Gala Trajkovič na 400 metrov z ovirami s časom 1:03,72 pristala tik pod stopničkami.

Četrta je bila tudi Urša Kraševac v kategoriji mlajših članic. V skoku v daljino je dosegla rezultat 519 centimetrov.

Dve četrti mesti je dosegla Valentina Vavdi pri mlajših mladinkah. V skoku v daljino je skočila 521 centimetrov, medtem ko je v suvanju krogle njen najdaljši met znašal 12,38 metra.

Tina Lešnik je nastopila v kategoriji mlajših članic. V teku na 400 metrov je s časom 1:03,16 osvojila 6. mesto. medtem ko je bila v teku na 800 metrov sedma (2:32,75).

Maša Dvoršak je že v kvalifikacijah teka na 100 metrov z ovirami med mlajšimi mladinkami postavila nov osebni rekord 15,84 ter se s šestim rezultatom uvrstila v veliki finale. Tam je po ponesrečenem prehodu zadnje ovire in skorajšnjem padcu osvojila končno osmo mesto (17,20).

Aleksander Vrbek je med mlajšimi člani tekel v dveh disciplinah. V teku na 200 metrov je z novim osebnim rekordom 23,60 osvojil 11. mesto, v teku na 100 metrov pa je tekmovanje končal na 16. mestu (11,85).

Anja Ferlež se je v teku na 100 metrov uvrstila na 19. mesto med mlajšimi mladinkami, s časom 13,31.

Urška Sagadin je v teku na pol kroga dosegla 20. rezultat (27,44), medtem ko je bila v najkrajši šprinterski disciplini 26. (13,40). Tekmovala je v kategoriji mlajših mladink.

Vsebino objavil: Boško