041 427 007

Filip v finalu Evropskega prvenstva, Nino žal nekoliko prekratek

Na Evropskem prvenstvu mlajših članov, katero je potekalo v Bydgoszczu (Poljska), se je Filip Pravdica uvrstil v finale dvanajstih najboljših. Z novim osebnim rekordom 761 centimetrov, je dosegel 8. rezultat kvalifikacij.

Filip je nato v finalu, ki je potekalo naslednji dan, žal napravil tri prestope. Skoki so bili sicer zelo dolgi in bi zadostovali za uvrstitev med najboljšo osmerico, katera si je priborila še dodatne tri poizkuse. Filip je kljub vsemu izpolnil prvotni cilj pred prvenstvom ter se tako na svojem tretjem velikem tekmovanju prvič uvrstil v finale.

Žal tega uspeha ni ustvaril Nino Celec. S skokom dolgim 735 centimetrov je zasedel 24. mesto med 31 nastopajočimi. Za finale dvanajsterice je zadostovalo 758 centimetrov, kar je 7 cm več od njegovega osebnega rekorda. Za Nina je tako končano prvo veliko tekmovanje na takšnem nivoju. Nino bo mlajši član še na prihodnjem EP za mlajše člane, ki bo na Švedskem in izkušnja iz Bydgoszcza mu bo vsekakor v veliko korist.

Čestitke obema, kot tudi trenerju Boštjanu Fridrihu, kateri je bil vodja poti zelo uspešne slovenske odprave na poljskem.

Luka Janežič je postal evropski prvak v teku na 400 metrov, Veronika Domjan pa je domov prinesla bron v metu diska. Od 12 članske odprave se je v finale uvrstilo kar osem slovenskih atletov, kar je odličen izkupiček.