041 427 007

Sedem medalj na Prvenstvu Slovenije za člane in članice

V Celju je 22. in 23. julija potekalo Odprto prvenstvo Slovenije za člane in članice. Bistriški atleti so domov prinesli kar sedem medalj.

Filip Pravdica je suvereno slavil v skoku v daljino med člani, z novim osebnim rekordom, ki sedaj znaša 765 centimetrov. S tem rezultatom bi v finalu evropskega prvenstva mlajših članov, v katerem je nastopil pred dobrim tednom v Bydgoszczu, osvojil 5. mesto.

Srebrno in bronasto medaljo je osvojila Veronika Podlesnik. V skoku v višino je s preskočenimi 174 centimetri zasedla drugo mesto, tretja pa je bila v teku na 100 metrov z ovirami, kjer je dosegla čas 14,64.

Medalji enakega leska je domov prinesel tudi Matej Šturm. Drugi je bil v teku na 5000 metrov s časom 15:53,68, tretji pa je bil na razdalji 3000 metrov, kjer se je ura ustavila pri rezultatu 8:57,04.

Srebrna je bila tokrat Saša Babšek v troskoku. Njen najdaljši skok je znašal 12,80 metra.

Valentina Vavdi se je razveselila srebrne medalje v suvanju krogle. Kroglo je sunila do 11,05 metra. V teku na 100 metrov z oviirami je zasedla četrto mesto s časom 14,78.

Nino Celec je tokrat imel obilo težav s prestopi, so pa bili ti skoki zelo dolgi. Ob samo enem veljavnem skoku (6,92), je tekmovanje končal na 5. mestu.

Aleksander Vrbek je nastopil v teku na 100 metrov in z novim osebnim rekordom 11,56 dosegel 18. mesto.

S tem so se zaključila državna prvenstva na prostem. Pred atleti je še vrhunec sezone, s svetovnim prevnstvom za člane in članice, ki bo potekalo v Londonu od 4. do 13. avgusta.

Saša Babšek in Veronika Podlesnik bosta konec meseca avgusta nastopili na letni Univerziadi, ki bo potekala v Taipeju.

Vsebino objavil: Boško