041 427 007

Alyssa in Anej državna podprvaka

Ta vikend je v Velenju  potekalo Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16. Barve našega kluba so zastopali štirje atleti.

Prvi dan prvenstva sta nastopila  Anej Veilguni  in Sara Ljubša.

Anej se je pomeril v teku na 100 metrov z ovirami, kjer se je s časom 15,41 uvrstil v finale. V finalu je čas še krepko izboljšal in s časom 14,81 s osvojil končno 5. mesto.

Sara Ljubša je v teku na 300 m osvojila 29. mesto, s časom 45,75 s.

V nedeljo nam vreme ni bilo naklonjeno, a so atleti dokazali, da se odlično znajdejo tudi  v težkih pogojih.

Anej Veilguni se je v teku  na 100 m s časom 12,07 s uvrstil v finale. V finalu si je pritekel  8. mesto z rezultatom 12,32.  Aneju je odličen rezultat uspel v skoku v daljino, saj je s skokom  5,72 m osvojil odlično 2. mesto.

Alyssa Lamut je nastopila v metu kopja in krogle. Kopje je vrgla 36,91 in osvojila odlično 2. mesto.  Kroglo je sunila  9,60 metra in osvojila končno  6. mesto.

Sara Lubša in Zoya Vanček  sta nastopili v teku na 100m. Sara je z rezultatom 14,40 s osvojila  52. mesto, Zoya pa z rezultatom 16,75 s  72. mesto.