041 427 007

Državno prvenstvo za starejše mladince in mladinke

V Ljubljani je v soboto, 3. februarja potekalo dvoransko Prvenstvo Slovenije za starejše mladince in mladinke.

Na prvenstvu so nastopili tudi štirje Bistričani.

Valentina Vavdi je nastopila v velikem finalu teka na 60 metrov z ovirami, kjer je s časom 9,02 osvojila peto mesto. Uvrstila se je tudi v B finale teka na 60 metrov (kvalifikacije 8,13), kjer je nato s časom 8,11 osvojila 4. ter skupno 10. mesto na prvenstvu.

Odlično je nastopila tudi Anja Ferlež, ki je že v kvalifikacijah teka na 60 metrov dosegla nov osebni rekord 8,13 ter se uvrstila v B finale, kjer pa je dosegla 6. in skupno 12. mesto. Njen čas v finalu je znašal 8,38 sekunde.

Pri fantih smo imeli dva predstavnika v teku na 60 metrov. Anej Veilguni, ki je šele prvo leto mlajši mladinec, je dosegel nov osebni rekord 7,36 in samo za 4 stotinke zaostal za uvrstitvijo v B finale. Dosegel je 15. mesto. Rene Pernek Acker tokrat prvič v tej sezoni ni izboljšal osebnega rekorda in se je s časom 7,42 uvrstil na 16. mesto med 42 nastopajočimi.