041 427 007

Nino tretjič zapored dvoranski članski prvak Slovenije, Valentina bronasta

V nedeljo 25. februarja, je v Celju potekalo dvoransko Prvenstvo Slovenije za člane in članice, na katerem je nastopilo pet bistriških atletov.

Nino Celec je še tretje leto zapored osvojil naslov dvoranskega prvaka Slovenije med člani, v disciplini skoka v daljino. Tokrat je za zlato medaljo zadostoval skok dolg 727 centimetrov, katerega je Nino dosegel v drugi seriji.

Valentina Vavdi je nastopila v teku na 60 metrov z ovirami in se z osvojenim tretjim mestom veselila svoje prve članske medalje v dvorani. Njen čas je znašal 9,05 (v kvalifikacijah 9,04).

V kvalifikacijah teka na 60 metrov z ovirami je nastopila tudi Maša Dvoršak, ki je prvič nastopila na članskih ovirah. S časom 9,42 se je uvrstila v A finale, kjer je le z stotinki slabšim rezultatom (9,43) zasedla peto mesto.

V A finale teka na 60 metrov med članicami se je uvrstila tudi Gala Trajkovič (8,03). Tam je ob nekoliko ponesrečenem štartu s časom 8,14 zasedla končno 6. mesto.

V B finale teka na 60 metrov se je uvrstila Valentina Vavdi (8,20), ki je na koncu zasedla četrto ter skupno 10 mesto prvenstva (8,23).

Šest tisočink sekunde so delile Anjo Ferlež od uvrstitve v B finale teka na 60 metrov. S časom 8,25 je zasedla 13. mesto. V tej disciplini je osebni rekord je izenačila Maša Dvoršak, ki je s časom 8,29 zasedla 14. mesto.

S tem se je tudi uradno zaključila zelo uspešna dvoranska sezona za bistriške atlete, katere sedaj čaka krajši počitek, že z naslednjim tednom pa se pričnejo priprave za sezono na prostem.

Vsebino objavil: Boško