041 427 007

Štiri medalje na Prvenstvu Slovenije za starejše mladince

V Celju je v soboto 30 junija ter nedeljo 1. julija potekalo Prvenstvo Slovenije za starejše mladince in mladinke. Bistriški atleti so se domov vrnili s štirimi medaljami.

Vito Polenek, ki je sicer še mlajši mladinec, se je veselil naslova državnega prvaka med starejšimi mladinci. Šest kilogramsko kroglo je sunil 14,83 metra, kar je tudi nov osebni rekord.

Valentina Vavdi je osvojila dve medalji. V teku na 100 metrov z ovirami je osvojila drugo mesto, z rezultatom 15,21 (veter -1,7). V suvanju krogle je tekmovanje končala na tretjem mestu, s sunkom dolgim 11,58 metra.

V metu kopja med mladinkami, je Nina Podgrajšek osvojila bronasto medaljo. Njen najdaljši met je znašal 37,66 metra.

Rene Pernek Acker je nastopil v dveh disciplinah. V teku na 200 metrov se je uvrstil v finale, kjer je s časom 22,86 zasedel 6. mesto. V teku na 400 metrov je s časom 50,33 tekmovanje končal na 8. mestu.

Na peto mesto se je v teku na 5000 metrov uvrstil Klemen Španring, sicer še mlajši mladinec. Dosegel je čas 18:40,04.

Anej Veilguni je v skoku v daljino zasedel 7. mesto (6,12), medtem ko je bil v teku na 100 metrov enajsti (11,75).

Lorenci Leon je v teku na 200 metrov, s časom 24,22, zasedel 19. mesto.

Anja Ferlež je v teku na 200 metrov osvojila 22. mesto (28,26), v pol krajši disciplini pa je bila 31. (13,60).

Maša Dvoršak je na 100 metrski razdalji dosegla 23. mesto (13,95).