041 427 007

European Kids Athletic Games

Naši najboljši atleti iz kategorije U14 so se udeležili velike mednarodne tekme, European Kids Athletic Games, ki poteka vsak leto septembra v češkem Brnu. Na tekmovanju je nastopilo preko 1500 atletov mlajših kategorij iz vse Evrope. Zaradi take množičnosti je tekmovanje potekalo 3 dni, v nekaterih disciplinah je nastopilo krepko preko 100 atletov v kategoriji.

Dosežki naših predstavnikov so odlični.

Klemen Modrijančič je v skoku v daljino osvojil 3. mesto med 94 tekmovalci. V kvalifikacijah je skočil 558 cm, v finalu 544. Prvič je skakal z odrivne deske (ne cone odriva), zato so ti rezultati odlični. Poleg daljine se je preizkusil še v teku na 60 in 150 metrov, na 60 m je bil 18. (čas: 8,14 s), na 150 m pa 10. (čas: 19,36 s).
Noa Tušek je prvič tekla na razdalji 800 metrov in osvojila odlično 5. mesto s časom 2:29,66. V tej disciplini je nastopilo 65 tekmovalk.
Tina Gojčič se je pomerila v teku na 150 metrov. Dobro je odtekla kvalifikacije, potem pa v finalu B osvojila 6. mesto, kar je na koncu pomenilo skupno 13. mesto med kar 136 tekmovalkami.
Zala Veber je nastopila v metu cricket žogice, kar je kot nekatere druge discipline za mlajše atlete posebnost češke atletike. Žogica je poletela 34,94 metra, kar je pomenilo 35. mesto med 58 udeleženkami.

Vsem skupaj čestitamo za nastope v močni konkurenci, saj so s tem dokazali, da sodijo v sam vrh evropske atletike v svojih letnikih. Gotovo bo to lepa spodbuda za nadaljnje treninge in rekorde!

Vsebino objavil: Ranko