041 427 007

Na Prvenstvu Slovenije mladi atleti osojili šest medalj

V soboto 29. ter nedeljo 30. septembra je v Radovljici potekalo Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke kategorij U14 ter U12. Mladi bistriški atleti so odlično nastopili ter v dveh dneh osvojili kar šest medalj.

Prvi dan prvenstva Slovenije za pionirje in pionirke U12 in U14 so naši atleti dosegli naslednje uvrstitve:

-Klemen Modrijančič  200m U14, 25.69, 1. mesto
-Ema Doberšek daljina U14, 4.74, 6. mesto
-Tina Gojčič 200m U14,  28.94 13.mesto
-Zala Veber  vortex U14, 37.18m, 15. mesto
-Jerneja Vaudi vortex U14, 32.13, 20. mesto
-Matic Modrijančič 60m U12, 9.38 21.mesto

Drugi dan so naši najboljši tekmovalci v obeh kategorijah nadaljevali z odličnimi nastopi. Skupaj s prvim dnem so osvojili 6 kolajn, od tega 4 zlate in 2 bronasti. Klemen Modrijančič je celo presegel državni rekord v skoku v daljino U14, vendar rezultat zaradi malenkost prevelike pomoči vetra ne bo priznan kot rekord. Poleg skoka v daljino je zmagal še v teku na 60 metrov in prvi dan v teku na 200 metrov. Zlato kolajno je osvojila tudi Noa Tušek, ki je s taktičnim tekom na 1000 metrov, v zaključku ugnala vse tekmice. Zala Veber si je 'prisuvala' bronasto kolajno v suvanju krogle, Matic Modrijančič pa je bil bronasti v skoku v daljino za mlajše tekmovalce (U12). Vsi rezultati drugega dne: