041 427 007

Na Pokalu Slovenije v mnogobojih dve medalji

Zadnje atletsko tekmovanje sezone na stadionih, je že od nekdaj Atletski pokal Slovenije v mnogobojih, kjer se mnogi atleti, tudi taki, ki sicer ne trenirajo mnogoboja, pomerijo med sabo v vseh mnogobojskih atletskih disciplinah.
Od petih tekmovalcev AD Slovenska Bistrica sta se na stopničke uvrstila Klemen Modrijančič, ki je zmagal in Tina Gojčič, ki je osvojila bronasto kolajno. Tudi ostali trije so se zelo izkazali, popravili precej osebnih rekordov in zadovoljni zaključili sezono.

Naši tekmovalci so nastopili v kategorijah U14 in U12, kar pomeni, da nastopijo v 4 disciplinah, ki jih izvedejo v enem dnevu. Že od kategorije U16 naprej pa je to dvodnevno tekmovanje. Discipline naših tekmovalcev so tako bile tek na 60 metrov, skok v daljino, met žvižgača in tek na 600 metrov oziroma tek na 300 metrov za tekmovalce U12.