041 427 007

Na mitingu v Novem mestu nastopilo sedem bistriških atletov

V novi atletski dvorani v Češči vasi pri Novem mestu, je v soboto 2. februarja potekal Mednarodni atletski miting za člane in članice.

Doseženih je bilo kar nekaj osebnih rekordov.

V skoku v daljino je zmago slavil Nino Celec. Najdaljši skok mu je uspel v tretji seriji, ko je pristal pri 713 centimetri.

Gala Trajkovič je nastopila v dveh disciplinah. V teku na 200 metrov, je s časom 26,42 osvojila 2. mesto. V najkrajši tekaški atletski disciplini, teku na 60 metrov, se je s četrtim časom kvalifikacij (7,92s, kar je samo stotinko slabše od osebnega rekorda), uvrstila v A finale, kjer je na koncu zasedla 5. mesto, z rezultatom 7,96.

Odlično je nastopil še mladinec Rene Pernek Acker, ki je v teku na 400 metrov ponovno izboljšal osebni rekord. Prvič v dvorani se je spustil pod 50 sekunadmi (49,79) ter se veselil 5. mesta med člani.

V A finale teka na 60 metrov se je uvrstila tudi Monika Črček (kval. 8,01), kjer je s časom 8,08 zasedla 7. mesto.

V B finalu sta nastopili Maša Dvoršak ter Anja Ferlež. Maša je v finalu odtekla nov osebni rekord 8,24 (kval. 8,29) ter zasedla skupno 11. mesto. Anja je v kvalifikacijah tekla najhitreje letos (8,39), v B finalu pa s časom 8,41 tekmovanje končala na skupnem 13.mestu.

Še pionirka Tina Gojčič, je nastopila v teku na 200 metrov, kjer je s časom 28,96 zasedla 15. mesto.

Naslednji vikend sledi vrhunec dvoranske sezone v Sloveniji, saj bo v Novem mestu potekalo Prvenstvo Slovenije za člane in članice. Pričakujemo kar nekaj medalj in visokih uvrstitev bistriških atletov. Srečno!

Vsebino objavil: Boško