041 427 007

Mladinci osvojila štiri medalje na Prvenstvu Slovenije v dvorani

Novo mesto je v soboto 16. februarja gostilo dvoransko Prvenstvo Slovenije za starejše mladince in mladinke, na katerem so bistriški atleti in atletinje osvojili štiri medalje.

Vito Polenek v suvanju krogle osvojil naslov dvoranskega prvaka Slovenije. Najdaljši sunek mu je uspel v drugi seriji, ko je dosegel osebni rekord z 14,99 metra. S tem je uspešno nadaljeval trend zbiranja zlatih medalj na dvoranskih Prvenstvih Slovenije v svoji kategoriji, kateri sedaj traja že tri leta.

Srebrno medaljo je v suvanju krogle pri mladinkah osvojila Valentina Vavdi. Tokrat je njena krogla poletela do 12,86 metra.

Drugo mesto in nov osebni rekord, je v teku na 400 metrov dosegel Rene Pernek Acker, s časom 49,46. Za njega je to prva medalja v kategoriji sterjših mladincev na državnih prvenstvih in velika spodbuda za sezono na prostem.

Četrto medaljo in sicer bronasto, je dodala Maša Dvoršak, v teku na 60 metrov z ovirami. Maša je imela ogromne težave na prehodu zadnje ovire, ko si je tudi poškodovala gleženj, kljub vsemu pa borbeno končala tek s časom 10,09.

V teku na 60 metrov so nastopile tri atletinje.

Moniki Črček se tokrat tek ni najbolje posrečil in je s časom 8,16 zasedla 15. mesto. Maša Dvoršak je s časom 8,36 zasedla 23. mesto, medtem ko je bila Anja Ferlež z 8,41 petindvajseta.

S tem prvenstvom so se končala posamična dvoranska prvenstva Slovenije. Sledi krajša pavza in priprave za letno sezono.

Konec meseca bo na sporedu Zimsko prvenstvo Slovenije v metih, v marcu pa se bodo pionirji U14 in U12 pomerili za naslove najboljših v državi, v dvoranskem mnogoboju.

Vsebino objavil: Boško