041 427 007

17. Bistriški tek ponovno navdušil

Javni zavod za šport Slovenska Bistrica je v sodelovanju z Atletskim društvom Slovenska Bistrica, v nedeljo 7. aprila, izvedel 17. Bistriški tek. V različnih kategorijah je skupaj nastopilo preko 900 tekačev in tekačic.

Za še posebej množično udeležbo so poskrbeli najmlajši, en krog na stadionu je preteklo okoli 300 otrok iz enot Vrtca Otona Župančiča Slovenska Bistrica. Učenci in učenke so se pomerili v štirih kategorijah.

V ospredju je bil najdaljši tek, ki šteje za Štajersko – Koroški pokal. Pri moških je lansko zmago ubranil član našega društva Matej Šturm, v ženski konkurenci pa je slavila Berny Čeplak Poznič. Matej je progo pretekel v času dobrih 33 minut, predstavnica Slovenske vojske pa je za 10 km potrebovala nekaj manj kot 42 minut. Občinstvo je znova navdušila najstarejša udeleženka Kazimira Lužnik.

Na Medobčinskem prvenstvu v štafetnem teku je tekmovalo 14 ekip, najhitrejši čas je postavila moška ekipa AD Slovenska Bistrica.

Tudi v družinskem teku se je pomerilo 14 ekip, zmagala je družina Novak.

Prireditev je letos štela tudi za državno veteransko prvenstvo. Pri moških je bil najhitrejši Aleš Žontar (ŠD Nanos, Podnanos), pri ženskah pa Berny Čeplak Poznič.