041 427 007

Saša srebrna, Gala in Valentina bronasti na mitingu Mednarodne lige v Mariboru

V sredo, 12. junija, je v Mariboru potekal tretji miting Mednarodne atletske lige za leto 2019. Na tekmovanju so nastopili številni bistriški atleti. Za najboljšo uvrstitev je poskrbela Saša Babšek, ki je bila druga v troskoku, na tretje mesto pa sta se zavihteli Gala Trajkovič, v teku na 400 metrov z ovirami ter Valentina Vavdi v suvanju krogle. Doseženi tudi številni osebni rekordi.

Sašin najboljši veljavni skok je znašal 13,15 metra, je pa pokazala še precej daljše skoke, žal ob minimalnih prestopih.

Gala je nastopila odlično in dosegla nov osebni rekord, ki sedaj znaša 1:00:96. S tem dosežkom se je Gala zelo približala (za 21 stotink) normi za Evropsko prvenstvo do 23 let, ki bo letos na Švedskem (Gavle).

Valentina je tokrat dosegla rezultat 13.27m. Ima pa v sebi precej daljše sunke, kar bo poizkušala dokazati že to soboto.

Peto mesto je osvojil MATEJ ŠTURM v teku na 1500m, z novim osebnim rekordom 3:56,67. Glede na to, da v zadnjem obdobju daje pozornost predvsem daljšim tekom, je to zelo vspodbuden rezultat za nadaljevanje sezone.

Rene Pernek Acker je v teku na 400m, z rezultatom 49.41s, kar je njegov osebni rekord, osvojil 7. mesto.

Odlično sta nastopili tudi Anja Ferlež in Maša Dvoršak v teku na 100m, kjer sta se razveselili osebnih rekordov. Anja je tekla 13.04s, kar je bilo dovolj za 31. mesto, Maša pa je tekla 13.08s. Anjo smo videli tudi v teku na 200m, kjer je osvojila 21. mesto, z rezultatom 27.54s.

Na žalost pa sreča ni bila na strani Minike Črček, Celec Nina in Leona Lorencija.

Monika je na žalost, tako v teku na 100m, kot tudi 200m, prehitro štartala.
Nino je v skoku v daljino ob treh prestopih ostal brez uvrstitve.
Leon pa je v teku na 100m odstopil zaradi poškodbe.

Pionrji so nastopili v teku na 60 metrov.

Klemen Modrijančič je z rezultatom 7,72, kar je tudi nov osebni rekord, osvojil drugo mesto.

Enajsto mesto je osvojil Matic Modrijančič, z rezultatom 9,15.

Nastopila je tudi Jerneja Vavdi, ki je bila na žalost diskvalificirana, zaradi prehitrega štarta.

Člane in članice čaka ta vikend nastop na Atletskem pokalu Slovenije v Celju, kjer pričakujemo številne odlične uvrstitve in rezultate naših atletov! Pionirji in pionirke U12 ter U14 se bodo v Radovljici pomerili za ekipne naslove državnih prvakov.