041 427 007

Trije naslovi državnih prvakinj v Novi Gorici

V soboto 29. in nedeljo 30. junija, je v Novi Gorici potekalo Prvenstvo Slovenije v kategorijah mlajših članov in članic ter mlajših mladincev in mladink. Bistriške atletinje so na tekmovanju osvojile kar tri naslove državnih prvakinj.

Med mlajšimi članicami sta naslova osvojili Gala Trajkovič v teku na 400 metrov z ovirami ter Valentina Vavdi v suvanju krogle, med mlajšimi mladinkami pa je postala državna prvakinja Alyssa Lamut v metu kopja.

Gala je zmagala s časom 1:01,74. Žal ji je do norme za Evropsko prvenstvo mlajših članov tokrat zmanjkala sekunda. Bo pa Gala naslednji teden nastopila na poletni Univerzijadi, ki bo letos potekala v Italiji.

Valentina je svoj najboljši sunek dosegla v drugi seriji, ko je krogla pristala pri 13,46 metra. V nedeljo Valentino čaka reprezentančni nastop na Madžarskem, kjer bo imela še zadnjo priložnost za lovljenje norme, za nastop na Evropskem prvenstvu starejših mladincev, katera znaša natančno 14 metrov.

Alyssa je suvereno slavila v metu kopja, najdaljši met je meril 42,59 metra. Žal pa je bila nekoliko prekrata pri lovljenju norme za nastop na OFEM-u, saj norma za tekmovanje znaša 49 metrov.

V kategoriji mlajših članic je Nina Podgrajšek osvojila 4. mesto v metu diska (27,99).

Pri mlajših mladincih je Klemen Španring v teku na 3000 metrov dosegel 4. mesto, z novim osebnim rekordom 9:18,47.

Anja Ferlež je med mlajšimi članicami tekla v dveh finalih in sicer je v teku na 200 metrov osvojila 6. mesto (27,65, kvalifikacije 27,58), medtem ko je bila v teku na 100 metrov 8. (13,46).

Maša Dvoršak je tekmovala v teku na 100 metrov med mlajšimi članicami in s časom 13,83 zasedla 9. mesto.

Rene Pernek Acker je tokrat nastopil samo v teku na 200 metrov med mlajšimi člani ter z rezultatom 23,27 osvojil 11. mesto.

Med mlajšimi mladinkami je v teku na 100 metrov 40. mesto osvojila Sara Ljubša, z rezultatom 14.02s.