041 427 007

Tri medalje na Prvenstvu Slovenije za člane

V Celju je potekalo dvodnevno Odprto prvenstvo Slovenije za člane in članice, na katerem so bistriške atletinje osvojile tri medalje.

Srebro je v suvanju krogle osvojila Valentina Vavdi, bronasti pa sta bili Saša Babšek v troskoku ter Gala Trajkovič v teku na 400 metrov z ovirami.

Valentina je svoj najdaljši sunek dosegla v četrti seriji, ko je krogla pristala pri 13,03 metra.

Saša je v zelo zanimivem tekmovanju ženskega troskoka, dosegla rezultat 13,16, kar je bilo dovolj za tretje mesto v državi.

Gala, kateri se je že precej poznala utrujenost od številnih tekmovanj, je v svoji paradni disciplini dosegla rezultat 1:06,01.

Na prvenstvu je nastopila še Anja Ferlež, katera je za las zgrešila nastopop v finalu teka na 100 metrov. S časom 13,15 je osvojila 9. mesto.

Žal na prvenstvu ni nastopil branilec naslova skoka v daljino Nino Celec, ki je staknil poškodbo mišice. Želimo mu hitro okrevanje.

Za večino bistriških atletov, se je tako zaključila letna sezona, katera je bila zelo uspešna. Sledi krajši premor, v drugi polovici meseca avgusta, pa se prične še zadnji del letošnje sezone na prostem.