041 427 007

Štiri medalje na Prvenstvu Slovenije za pionirje U14 in U12

Koper je 28. in 29. septembra, gostil Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke kategorij U14 ter U12.

Bistriški atleti so na omenjenem tekmovanju osvojili štiri medalje. Zlato in bronasto Matic Modrijančič ter srebrni Nuša Majer in Filip Vodovnik.

Matic je postal državni prvak v skoku v daljino, v kategirji pionirjev U12. Njegov najdaljši skok dneva je znašal 486 centimetrov. Bronasto medaljo je dodal v suvanju krogle, z sunkom dolgim 9,01 metra.

Odlično je nastopila tudi Nuša Majer, v kategoriji pionirk U14, ki je v teku na 60 metrov srebrno medaljo osvojila z rezultatom 8,33 sekunde.

Drugo srebro je v kategoriji pionirjev U12, osvojil Filip Vodovnik. 200 metrsko znamko je pretekel v času 28,99 sekunde.

Oskar Petak je nastopil v teku na 1000 metrov, kjer je se časom 3:20,01 dosegel 11. mesto.