041 427 007

Številni osebni rekordi na Prvenstvu Slovenije v dvorani za starejše mladince in mladinke

Češča vas pri Novem mestu je v soboto 1. januarja 2020, gostila Prvenstvo Slovenije v dvorani za starejše mladince in mladinke, na katerem je nastopilo pet bistriških atletov in atletinj.

Najbližje medalji je bil Leon Lorenci v teku na 400 metrov, ki je z novim osebnim rekordom v dvorani (51,58s), dosegel 4. mesto. Za Leona je to zelo vzpodbuden rezultat za sezono na prostem, ko se bo poizkušal spustiti pod mejo 50 sekund.

Maša Dvoršak je nastopila v dveh disciplinah. V teku na 60 metrov z ovirami, je s svojim najboljšim letošnjim izidom 9,77s, osvojila 5. mesto. V teku na 60 metrov je izenačila osebni rekord in s časom 8,23s zasedla 17. mesto.

Odlično se je med starejšimi mladinci boril Aleks Jesenek, ki se je z novim osebnim rekordom (7,14), uvrstil v veliki finale teka na 60 metrov. Tam je tekel stotinko slabše in osvojil zelo dobro 5. mesto. Aleks je šele prvo leto v kategoriji mlajših mladincev in bo svojo priložnost za medaljo iskal naslednji vikend, ko bo potekalo Prvenstvo Slovenije v njegovi kategoriji.

V teku na 60 metrov pri mladincih sta nastopila tudi Vid Robnik in Damjan Dovnik. Vid je s časom 7,71s dosegel 17. rezultat, medtem ko je bil Damjan s časom 7,73s mesto za njim. Damjan je nastopil tudi v teku na 200 metrov, kjer je s časom 24,95s zasedel 15. mesto.

Svoj sploh prvi nastop na tekmovanjih je imela Ema Jereb, ki je tekla na 60 metrov. S časom 8,44s je zesedla 27. mesto.