041 427 007

Aleks in Klemen bronasta na Prvenstvu Slovenije v dvorani za mlajše mladince

V Češči vasi pri Novem mestu, je potekalo Prvenstvo Slovenije v dvorani za mlajše mladince in mladinke. Na tekmovanju so nastopili tudi naši atleti in dosegli številne odlične rezultate.

Aleks Jesenek je že v kvalifikacijah teka na 60 metrov napovedal, da sodi v najožji krog favoritev za medalje. S časom 7,15 s je dosegel drugi čas kvalifikacij. V finalu je nato odtekel nov osebni rekord 7,09 s, kar je bilo dovolj za tretje mesto ter se veselil svoje prve posamične medalje na državnih prvenstvih.

Drugi bron na prvenstvu je osvojil Klemen Modrijančič in sicer v skoku v daljino. Klemen je pred dvema tednoma že osvojil naslov prvaka Slovenije med pionirji U16, tokrat pa je s skokom dolgim 643 centimetrov, osvojil svojo prvo medaljo med mlajšimi mladinci.

V suvanju krogle smo imeli tri predstavnice. Zala Veber je tekmovanje končala na 6. mestu, z rezultatom 11,03 metra, Alyssa Lamut je bila 9. (10,06m) ter Tina Gojčič 14. (8,07m).

Za las je uvrstitev v finale zgrešila Ema Doberšek v teku na 60 metrov z ovirami. Z rezultatom 9,54 s je osvojila 9. mesto. V tej dsciplini je nastopila tudi Jerneja Vavdi ter s časom 10,00 zasedla 11. mesto.

Pri fantih sta v teku na 60 metrov nastopili še Dovnik Damjan ter Vid Robnik. Damjan je z novim osebnim rekordom 7,61 s osvojil 11. mesto, Vid pa je bil s časom 7,72 s na koncu 19.

Pri puncah so v kvalifikacijah teka na 60 metrov tekle Eneja Šoster, Vita Robar ter Tisa Leskovar. Eneja je s časom 8,80 sekunde zasedla 54. mesto, Vita je bila z 9,15 sekunde na 59. mestu medtem ko Tisa z izidom 9,53 sekunde 60. Eneja je nastopila tudi v teku na 400 metrov, kjer je s časom 1:10,76 tekovanje končala na 24. mestu.