041 427 007

Štiri medalje na Prvenstvu Slovenije za člane in članice

V soboto 25. ter nedeljo 26. julija, je v Celju potekalo Prvenstvo Slovenije za člane in članice, katero je tudi štelo za seštevek Atletske lige Telekom Slovenije 2020.

Bistriški atleti so odlično nastopili ter se domov vrnili s štirimi odličji.

Peter Hribaršek je opravičil vlogo favorita v teku na 400 metrov z ovirami ter slavil z rezultatom 53,77s. Za Petra je to prvi naslov državnega prvaka v bistriškem dresu, odkar je konec lanskega leta prestopil v naš klub. Peter je imel v letošnjem letu obilo težav s poškodbami, zato je zlata medalja še toliko vrednejša.

Srebrno medaljo je osvojil Nino Celec v skoku v daljino, zakar je zadostoval skok dolg 722 centimetrov. Za Nina je bilo to prvo tekmovanje po letošnjem bistriškem mitingu, saj je imel v vmesnem času težave s poškodbo aduktorja.

Punce so osvojile dve bronast medalji. Gala Trajkovič je po pričakovanjih dosegla tretje mesto v teku na 400 metrov z ovirami, s svojim letos najboljšim rezultatom 1:01,29s. Se je pa zato zelo razveselila svoje prve članske medalje Nina Podgrajšek, ki je v metu kopja dosegla izid 36,72m.

Sicer pa je Gala Trajkovič prvi dan tekmovanja nastopila še v teku na 100 metrov, kjer se je uvrstila v veliki finale (12,61s). V finalu je dosegla nov osebni rekord 12,45 (veter -0,7), kar je zadostovalo za zelo dobro 6. mesto.

Nov osebni rekord je dosegel tudi Klemen Španring v teku na 5000 metrov. S časom 15:56,42s, je tekmovanje končal na 8. mestu.

Maša Dvoršak je nastopila v obeh najkrajših šprinterskih preizkušnjah. V teku na 200 metrov je s časom 27,87s zasedla 9. mesto, v teku na 100 metrov pa je bila zaradi prehitrega štart ažal diskvalificirana.

Saša Babšek se je po ogrevanju, zaradi poškodbe ahilove tetive, morala na žalost odpovedati nastopu. Želimo ji hitro okrevanje.