041 427 007

Klemen Modrijančič trikratni prvak Slovenije med pionirji U16

V Ravnah na koroškem je v soboto 12. in nedeljo 13. septembra, potekalo Prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke U16.

Na tekmovanju je blestel Klemen Modrijančič, ki je osvojil zlato medaljo kar v treh disciplinah in tako postal najuspešnejši posameznik prvenstva.

Prvi dan tekmovanja je slavil v svoji paradni disciplini, skoku v daljino. Njegov najdaljši skok je znašal 637 centimetrov. Drugi dan je osvojil še dve zlati medalji in sicer v teku na 100 metrov, s časom 11,45 ter v troskoku, kjer je dosegel rezultat 13,05. Klemen je dokazal, da velja za enega najobetavnejših atletov v Sloveniji, v kategoriji pionirjev U16. V prihodnosti lahko od njega pričakujemo še veliko.

Četrto medaljo za bistriško društvo je osvojila Noa Tušek, ki je odlično nastopila v teku na 1000 metrov. Z novim osebnim rekordom 3:06,18, je osvojila bronasto odličje.

Tudi ostali atleti in atletinje so nastopili odlično. Rezultate najdete tukaj.

Rezultati prvega dne:

Zala Veber je v metu kopja  bila 4.(29,77).
V teku na 80m z ovirami: Jerneja Vavdi je zasedla 8.mesto (12,98) in Ema Doberšek 9.mesto (13,17).
300m: Gojčič Tina je zasedla 18.mesto (44,05), Majer Nuša je bila 23. (44,28), Šoster Eneja 42. (46,77), Nika Komaromi 46. (47,13) in Tine Mikulič 24. (44,53).
Pionirke so v štafeti 4x100m osvojile 8.mesto (52,36).